Valilik, yol kesip kimlik soranlar hakkında soruşturma başlattı

Muğla'nın Efeler ilçesinde bir kişi, yol kesip kimlik kontrolü yapmaya çalıştı. Kendisine de basın kartının sorulduğunu söyleyen gazeteci Metin Yoksu, Yatağan-Milas yolunda yaşanan olaya ilişkin ayrıntıları sosyal medya hesabından paylaşarak "Bu yapılan suçtur. Kimsenin insanlara bu şekilde muamele etmeye hakkı yok!" dedi.

Mülkiye 05.08.2021, 16:24
Valilik, yol kesip kimlik soranlar hakkında soruşturma başlattı

Aydın Valiliği, Efeler ilçesindeki Emirdoğan Mahallesinden bir grupla, mahalle dışından gelen kişiler arasında çıkan kavgaya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Emirdoğan Mahallesinde dün gece mahalleden bir grupla, mahalleye otomobille gelen kişiler arasında çıkan kavgaya ilişkin Valilikten açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Emirdoğan Mahallesinde ikamet eden mahalle sakinleri tarafından mahalle dışından gelen bir araç durdurulmuş, ormanı yakmak maksadıyla bölgeye geldikleri değerlendirilerek vatandaşlarla araçtakiler arasında arbede yaşanmıştır. Yapılan incelemede, şahısların; orman yangını ile herhangi bir ilgisinin olmadığı ve arkadaşlarından birisinin kız arkadaşı ile buluşacağından dolayı mahalleye geldikleri tespit edilmiş olup konu hakkında gerekli tahkikatlar yapılmaktadır."

NE OLMUŞTU?

Gazetecilerle tartışan kişi, yol kesip kimlik sorma gerekçesi olarak araçların plakalarının yabancı olmasını gösterdi. Gazeteci Metin Yoksunun sosyal medyada paylaştığı görüntülerde, görevi ve kim olduğu sorulan kişi yolunu kestiği araçlarda bulunan kişileri sorguya çekmeye çalıştı.

Kendisine durdurma gerekçesi sorulan Muharrem Duygu cevap olarak o anda 31 plakalı bir araçtaki aileyi göstererek, "Bu araç yabancı plakalı bir araç. Şüphelendim. GBT yapacağım. Belki yangından kaçıyorlar ve ormanı bunlar yaktı nereden biliyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin yoğun ısrarına rağmen yolu açmayan ve kimlik sormada ısrar eden kişiye yolda bekleyen diğer araçlarda bulunan vatandaşlar da tepki gösterdi.

Kendisine de basın kartının sorulduğunu söyleyen gazeteci Metin Yoksu, yaşananları sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaştı:

"Milas yolundayım! Ortalık pravaktör dolu! Otabanın ortasında az önce keyfi bir araç durarak ailesini tahliye etmeye çalışan araçları durdurup GBT atmaya çalıştı. Olayı kameraya almaya başlamam ile birlikte ben şu araçtan şüphelendim o yüzden yolu durdurdum diyor!

Kamera çekiminde devamında sorular sormam nedeni ile tavrından vazgeçti ve yol açıldı! Bu yapılan suçtur. Kimsenin insanlara bu şekilde muamele etmeye hakkı yok!"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı