Yeni alınan 'kaymakam adayı' FETÖ’cü çıktı... İhraç edilen 66 kişinin tam listesi

İçişleri Bakanlığı’nın FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle görevinden ihraç ettiği 66 mülki idare amiri arasında yeni alınan Kaymakam adayı da var. ihraç edilen 66 mülki idare amirinin tam listesi

Mülkiye 18.09.2022, 01:00
Yeni alınan 'kaymakam adayı' FETÖ’cü çıktı... İhraç edilen 66 kişinin tam listesi

Son olarak FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün mülki idare yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt üyeliği şüphesiyle İçişleri Bakanlığı talimatıyla vali yardımcıları ve kaymakamlar açığa alınmıştı.

Yürütülen soruşturmanın tamamlanmasıyla İçişleri Bakanlığı, 26 Temmuz 2022de FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı ve iltisaklı olduğu belirlenen 66 mülki idare amirinin meslekten ihraç edilmesine karar verdi.

İhraç edilen mülkiye idari amirleri arasında kaymakam ve vali yardımcılarının da bulunduğu öğrenildi. Açığa alınan mülki idari amirlerden bir kısmıysa hukuk müşaviri olarak görev yapıyordu.  

 Listede; 8 kaymakam,1 kaymakam adayı, 14 vali yardımcısı, 2 müfettiş ile 41 hukuk müşaviri yer aldı. 

İhraç listesinde, kaymakam adayı olarak yer alan Muhammet Z. ismi dikkat çekiyor. 

2014 yılında, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Z., 2020 yılının haziran ayında Şanlıurfa Valiliği’nde 45 gün staj gördü. Hemen ardından, 2021 yılının eylül ayında Uşaka bağlı Karahallıda kaymakamlık görevine başladı. Burada da 5 ay görev yapan Z., şubat ayında İçişleri Bakanlığı bünyesinde tertip edilen yabancı dil kursu için Ankaraya gitmek üzere görevden ayrıldığını bildirdiği bir veda mesajı yayımladı.

Z., vedasının ardından tam 5 ay sonra da ihraç edilenler arasında yerini aldı. Göreve yeni başlamasına rağmen listeye girmesi ise FETÖnün bu kurumlara hala rahatça sızabildiğini kanıtlar nitelikte.

İHRAÇ EDİLENLERİN TAM LİSTESİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı