Bakanlığa bağlı olan kurumlarda görevini sürdüren öğretmenlerin Temmuz ayı itibarıyla maaşları zamlanacak. Bunun üzerine bazı öğretmenler sadece 23 bin maaşla devam edecekler. Peki, maaşına zam gelmeyen öğretmenler kimler? İşte detaylar…


Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev yapmakta olan personelin Temmuz ayından itibaren almaya başlayacakları en az maaş tutarı 40.000 liranın üzerinde seyredecek. Peki hangi öğretmenler 23 bin lira maaş almak zorunda kalacak? Merak edilen tüm detaylar haberin devamında…

Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

Temmuz ayında zamlı maaşlar hesaplara yatacak!
Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevine devam olan öğretmenlerden biz kısmı için Temmuz ayı itibarı ile zamlanacak maaşlar hesaplara yatacak. En az 40 bin lira civarında belirlenen maaşla çalışacak olan öğretmenler bunun yanında bir de ek ders ücreti de alacaklar. Peki durum bu şekilde iken hangi öğretmenler 23 bin lira maaş almak zorunda kalacak?


550 saatlik eğitimde her ay 23 bin lira!
Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yayınlanmasının ardından öğretmenlere ilişkin alınan kararlarda bazı yenilikler meydana geldi. Bu kapsamda Meslek Kanunu’nda yer alan bilgilere göre yeni ataması yapılacak olan öğretmenler için öncelikli olarak bazı şartlar belirlendi.

Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu yayınlandıktan sonra göreve başlayacak olan öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in belirttiği üzere Öğretmen akademilerinde eğitime alınacaklar. Yeni göreve başlamak isteyen öğretmenlerin bu eğitimlere katılması zorunlu. Adaylar bu 550 saatlik bir yıl boyunca sürecek olan eğitime katılım gösterecekler. Eğitim süresince bu öğretmenlerimize 23.000 lira maaş ödenmesine karar verilmiştir. Söz konusu eğitim alındıktan sonra öğretmenler en düşük öğretmen maaşı ile aylık almaya başlayacaklardır.