Çarşamba sabahı Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde kurulan hain pusu sonucu, Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin müdür yardımcısı Mahir Çoğaç, aracında başından vurularak öldürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, olayı gerçekleştirip kaçan zanlıyı ve ona yardım eden bir kişiyi İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakaladı.


Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Valilik duyurdu! 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi Valilik duyurdu! 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi


İSTANBUL'DA YAKALANDILAR

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, evli ve iki çocuk babası Mahir Çoğaç'a yapılan saldırı sonrası harekete geçti. Yapılan incelemelerde, bir iş yerinin güvenlik kamerasına saldırganın olay öncesi görüntüleri yansıdı. Görüntülerde saldırganın gelip Çoğaç'ın evi etrafında dolaştığı ve kendisini beklediği görüldü. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, adım adım iz sürerek İstanbul Ümraniye'de düzenlediği operasyonla katil zanlısı ve ona yardım ettiği iddia edilen bir kişiyi gözaltına aldı. Mahir Çoğaç'ın cenazesi, tamamlanan adli işlemler sonrasında ailesine teslim edilerek toprağa verilmek üzere memleketi Adana'ya gönderildi.


KAN DAVASI İDDİASI

Evinden bir seminere katılmak üzere okula gittiği esnada saldırıya uğrayan Çoğaç'ın, en başta öğrencisi tarafından vurulduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Ancak yetkili kaynaklar, bu iddiaların asılsız olduğunu duyurdu. Edinilen bilgilere göre, Çoğaç'ın yakın zamanda cezaevine giren kardeşinden kaynaklı husumet nedeniyle, Adana'dan gönderilen tetikçinin saldırısına uğradığı ve olayın kan davası nedeniyle gerçekleştiği ileri sürüldü. Olayı gerçekleştiren zanlı ve ona yardım ettiği iddia edilen şüphelinin emniyetteki ifadeleri alınmaya devam ediyor. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından şüphelilerin adli mercilere sevk edilmeleri bekleniyor.

Editör: Serhat SALİMOĞLU