1 Nisan tarihinde öğretmenlerin ek dersleri ödenecek mi?

1 Nisan tarihinde öğretmenlerin ek dersleri ödenecek mi?

Öğretmenler 12.02.2024, 22:36
1 Nisan tarihinde öğretmenlerin ek dersleri ödenecek mi?

Öğretmenlere ve yöneticilere Nisan ayında verilecek ek ders ücretleri ile ilgili araştırmalar devam ederken, seçimde görevli olan öğretmenlere ek ders ücret ödemesi Yapılacak mı? 1 Nisan’da Öğretmenlere Ek Ders ödemesi yapılacak mı? Sorusunun cevabı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Konu ile ilgili detaylar işte sizlerle...

Seçim sonrası öğretmenler ek ders ücreti alacak mı?

Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme bölümünde yazan maddelerinin, “Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 2’nci maddesinde yer alan bilgilere göre, “Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında ders yılı kapsamında, iş günlerinde genel idari izinli olmaları durumunda, eğitim-öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin, öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları nedeniyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler için, bu süre dahilinde, hak edişinde yazan, aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliği taşıyan yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış kabul edilecek.” Kararı yer alıyor.

Bu durumda da, MEB’e bağlı eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, eğitim kurumlarının tatil edildiği seçim sonrası Pazartesi günü görevlerini yapmış sayılacak. Fakat bu konu hakkında 2024 yılı Nisan ayı için resmi bir açıklama gelmediğini hatırlatmak isteriz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı