Bakan Açıkladı: Öğretmen Mülakat Sistemi Değişiyor

Bakan Yusuf Tekin açıkladı: Öğretmen alımlarında yeni mülakat sistemi..

Öğretmenler 11.09.2023, 21:59
Bakan Açıkladı: Öğretmen Mülakat Sistemi Değişiyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, haberturk canlı yayınında öğretmen atamaları mülakatları hakkında konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlikte mülakatın kaldırılmayacağını lakin içeriğinin değişeceğini söyledi.

Bakan Yusuf Tekin "Şuan üzerinde çalışıyoruz ama şöyle bir projeksiyonumuz var. Öğretmenler, 3 kişiden oluşan bir jurinin karşında 45 dakikalık bir mülakata alınacak. Bu mülakatta kendisine sorulan konuyla ilgili konuşması ve anlatması istenecek. Ayrıca bu 45 dakikalık süre içeriğinde öğretmen adayı yazılı bir beyan da verecek. Tüm bu süreç kamera ile kayıt altına alınacak. Bu sayede hem torpil iddialarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz hem de adayların üniversitede öğrendiklerini ne kadar özümsediklerini ölçmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
EĞİTİCİ 1 hafta önce
DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÖĞRETMEN EVİ VE ASO MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİLERİNİ İŞTEN
ATTINIZ SAYIN BAKAN
Müdür 2 hafta önce
Kaldırılacak diye sevinmiştik.Peki mülakat kimlere yarıyor.Araştırın buyrun
Halil Bey 2 hafta önce
Sayın Bakanımızın Müsteşarlığı döneminde, mülakat komisyonlarını okul müdürlerinden oluşturmuştu ve bize demişti ki; siz bu öğretmenin okulunuzda olmasını ister misiniz, kriteriniz bu olacak. çok güzel bir çalışmaydı, umarım yine aynı düşüncededirler.
Veysel GÜNDAĞ 2 hafta önce
Sayın cumhurbaşkanımız mülakat kalkacak dedi. Bu karar binlerce öğretmen adayını rahatlattı ve mutlu etti. Şuanda yapılan mülakatta da sorun yok öğretmen adaylar aldığı KPPS puanının aynısını alıyor. Herkes memnun. Allah aşkına öğretmen adayları hepsi gariban aile çocukları. Hepsi zor şartlarda üniversite okumuş. Öğretmen alımlarında şu mülakat temelli kaldırın. Sayın Bakanımıza sesleniyoruz ne olur şu mülakat belasından bizleri kurtarın.
Haydar 2 hafta önce
Bence çok makul. Adam tamam akademik başarı var,üniversiteyi bitiriyor,kpss yi de kazanıyor ama biz ona bahçe tarla makine araba değil çocuk emanet ediyoruz.Adam psikolojik sorunlu,psikopat,şizofren ne bileyim kısacası sıkıntılı.Böylelerin elenmesi lazım gelir diye düşünüyorum.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı