Bakan Tekin Açıkladı! Öğretmenlere Rotasyon İptal Edildi

Öğretmenlere rotasyon gelip gelmeyeceği 1 aydır eğitim gündemindeydi. Öğretmenlere rotasyon gelmeyecek. İşte sebebi…

Öğretmenler 04.11.2023, 23:26
Bakan Tekin Açıkladı! Öğretmenlere Rotasyon İptal Edildi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugün adeta tüm merak edilenleri yanıtladı. Öğretmenlerin bir süredir gündeminde olan tüm konular aydınlığa kavuştu. Sizlere daha önce ilk kez duyurduğumuz gibi öğretmen rotasyonunun 12-18 yıllık öğretmenlere gelmesi için çalışma yapıldığını belirtmiştik. Bakan Yusuf Tekin’in açıklamalarına göre rotasyon rafa kaldırıldı.

Bakan Yusuf Tekin, bugün Öğretmenler Odası Buluşmalarında öğretmen rotasyonu ile ilgili gelen bilgiler şu şekilde;

‘’Sirkülasyon olsun diye 12-18 yıl periyotlarla öğretmenlere rotasyon yönetmeliği getirmek istedik ama reddedildi rotasyon yeniden gündeme gelecek demiyoruz ama arkamızda durun demiş sayın bakan.’’

Böylelikle öğretmen rotasyonunun iptal edildiği netleşmiş oldu. 12, 16 ve 18 yıllık tüm öğretmenlerin rotasyon değişikliği rafa kaldırıldı.

Öğretmen rotasyonu eğitimcileri ikiye bölmüştü kimisi desteklerken kimisi karşı çıkmıştı.

Yorumlar (2)
Halil 1 ay önce
Rotasyon yapılamayacağı başından belliydi. Bu dönem kararlar duruma göre değişiyor. Bu durum bir kaç konuda yaşandı. En son Kasım seminerleri yüz yüze kararı verilip, tepki sonrası karar iptal edilerek önceki dönemdeki gibi uzaktan yapılma kararına dönüldü. Önce karar veriliyor tepki gelince karar iptal edilip eski duruma dönülüyor. Kararlar verilmeden önce incelenip, değerlendirilip öyle verilse de karar değişikliği olmasa. Önceki dönemde böyle olmuyordu.
Öğretmen 1 ay önce
Rotasyon iyidir gelmelidir
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı