Bakan Yusuf Tekin'den Öğretmen Atamaları Mülakatı Konusunda Yeni Açıklama

Yusuf Tekin, Atatürk Üniversitesi akademik yıl açılış törenine katıldı. Burada öğretmen atamaları mülakat konusuna değindi.

Öğretmenler 20.10.2023, 15:02
Bakan Yusuf Tekin'den Öğretmen Atamaları Mülakatı Konusunda Yeni Açıklama

Bakan Tekin konuyla ilgili şunları söyledi. “Bakın mülakatla ilgili söylediklerim çok tartışıldı. Aslında söylediğim şey buydu, biz, istihdam ettiğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin bizim müfredatımızı bilmesini ve onu nasıl çocuklara vereceğini bilmesini istiyoruz. Bundan daha doğal hakkımız yok... Alanı zaten siz öğretiyorsunuz, bizde ne öğretilmesi gerektiğini çocuklara nasıl öğretilmesi gerektiğini istemek durumundayız.

Çok somut bir örnek vereceğim bu kopukluğun giderilmesi lazım. 2006 yanlış hatırlamıyorsam bitişik eğik el yazısı müfredata konuldu. Yani bu hükümet programı politikası olarak biz çocuklarımızın bitişik eğik el yazısı öğrenmesini istiyoruz dedi. Ben 2013 yılında müsteşar oldum bu kararın alınmasının 7-8 yıl sonra hala istihdam ettiğimiz sınıf öğretmenlerinin sizce bitişik eğik el yazısı öğretmek konusunda herhangi bir lisans dersi almıyor olması normal midir? Üniversitelerimiz bu anlam da Bakanlığın politikalarını izlemezse, mezun ettiği kişileri bu anlamda donanımlı hale getirmezse bu entegrasyonu bu koordinasyonu nasıl sağlayacağız?”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı