Hakkındaki İddialar Nedeniyle 2 Öğretmene Dava Açıldı

Kız Öğrenciye Cinsel İstismar İddiasında 2 Öğretmene Dava

Öğretmenler 03.08.2023, 17:18
Hakkındaki İddialar Nedeniyle 2 Öğretmene Dava Açıldı

Malatyada şimdi 16 yaşında olan kız öğrenciye 4 yıldır cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 45 yaşındaki öğretmenin yanı sıra aynı öğrenciyle geçen yıl ilişkiye girdiği öne sürülen 53 yaşındaki bir diğer öğretmen hakkında  Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Tutuksuz olan, ancak açığa alındıkları öğrenilen iki öğretmenin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

KIZ ÖĞRENCİNİN ARKADAŞI OLAYI ÖĞRENİNCE ÖĞRETMENİNE BİLDİRDİ..
Malatyada ortaokul ve lise kısmı bulunan Hacı Ahmet Akıncı Lisesinde öğrenim gören ve halen 16 yaşında olan bir  kız öğrenci, iddiaya göre 2019 yılından 2022 yılına kadar 45 yaşındaki Edebiyat Öğretmeni U.A. ile gönül ilişkisi yaşayıp cinsel ilişkiye girdiğini, daha sonra araları bozulunca, öğretmenini kıskandırmak için 2022 Ocak ayında Tarih Öğretmeni 53 yaşındaki T.K. ile de ilişkiye girdiğini bir kız arkadaşına anlattı. Kız arkadaşı, bir süre sonra bu iddiaları, kız öğrencinin öğretmen U.A.nın koluna girmiş olduğunu görünce, doğru olduğunu görüşüyle Rehberlik Öğretmeni B.S.G.ye iletti ve öğretmen de durumu okul müdürüne bildirdi. İddianameye göre, müdürün çağırdığı öğretmenlerden U.A. öğrenciyle ilişkisini kabul ettiğini, bundan dolayı pişman olduğunu ve görüşmemeye başladığını söyledi. Diğer öğretmen T.K.nın ise daha önce başka bir öğrenciyle adının çıkması nedeniyle, Darende ilçesine atandığı, bu öğretmenle öğrenci arasında mesajlar bulunduğu iddianamede yer aldı.

Kız öğrenci 12 yaşındayken başladığı öne sürülen ilişki nedeniyle öğretmen U.A.nın pişmanlık duyduğunu söylediği iddianamede yer alırken, çıplak fotoğraflarını sosyal medyadan para karşılığı paylaştığı iddiaları da bulunan kız öğrencinin, öğretmenlerle ilişki iddiasını kabul etmediği kaydedildi.

Olayla ilgili ifadesi alınan müdürler, öğretmenler ile öğrencilerin ifadelerinde çok ilginç ayrıntılar yer alırken, olayın 5 Ocak 2023te ilgili makamlara iletilmesiyle soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Malatya Cumhuriyet Savcısı Merve Er tarafından hazırlanarak 10 Temmuzda  Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianamenin kabul edildiği, tutuksuz ancak açıkta olan her iki öğretmenin "Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma" suçlamalarından yargılanmalarına önümüzdeki aylarda başlanacağı öğrenildi.

Bu arada, söz konusu olayla ilgili bazı ayrıntılar, Gazeteci Burhan Karadumanın malatyayenises.com internet sitesinde, adı yolsuzluk, usulsüzlük, Malatya Turgut Özal Üniversitesindeki görev döneminde zenginleştiği iddialarıyla anılan bu üniversitenin eski rektörü Aysun Bay Karabulut ve kocası Ercan Karabulutu savunmaya yönelik yalan ve iftira haberleriyle bilinen ve kendilerini sözde basın mensubu olarak tanıtan bazı şahısların öğrenciye cinsel istismar olayının örtbas edilmesi yolundaki çabalarına yer verilen bir haberde yer aldı.

malatyayenises.comdaki haberi okumak için aşağıdaki linki tıklayınız:

https://malatyayenises.com/sozde-gazetecilerin-kapatilmasini-istedigi-dosyada-rezillikler-cikti

malatyahaber.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı