Öğretmenler 24 Kasım'da İş Bırakıyor!

Öğretmenler 24 Kasım'da İş Bırakıyor!

Öğretmenler 16.10.2023, 15:38
Öğretmenler 24 Kasım'da İş Bırakıyor!

Eğitim-İş Sendikası bünyesindeki öğretmenler ve okul görevlileri, 24 Kasımda iş bırakma kararı almış durumda. Sendika Genel Başkanı Kadem Özbay, Samsunda gerçekleştirilen protesto gösterisinde, "24 Kasımda üretimden gelen gücümüzü kullanarak iş bırakacağız. Ayrıca, 25 Kasım Cumartesi günü büyük Ankara buluşmamızda eğitim emekçilerinin haksızlığa karşı nasıl tek vücut olacağını göstereceğiz" dedi.

Eğitim emekçileri, haklarına saygı gösterilmediği gerekçesiyle 24 Kasımda iş bırakma eylemi gerçekleştirecekler. Sendika Genel Başkanı Kadem Özbay, eylem planını kamuoyuna duyurdu.

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay: "Eğitim Emekçileri Haksızlığa Dur Diyecek!"

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, 25 Kasım Cumartesi günü düzenleyecekleri büyük Ankara buluşmasının, eğitim emekçilerinin haklarına sahip çıkmalarının sembolik bir göstergesi olacağını ifade etti. Özbay, "24 Kasımda Atamızın huzurunda olacağız. Öğretmenler olarak başöğretmenimize saygı göstermek adına sadece sözlü selamlarla yetinmeyeceğiz. Gerçekçi olmayan kutlamalardan ziyade haklarımızı aramak için sesimizi yükselteceğiz. Bu konuda samimi ve kararlıyız" dedi.

Sendika açıklamasının devamında, "İnsanca yaşanabilir ücretlerle ve insani çalışma koşullarında çalışma hakkımızı talep ederken duyarsız kalınmaması gerektiğini savunuyoruz. Bu talepler karşılanmadığı sürece eylemliliğimizi artıracağız" şeklinde belirtti.

Kadem Özbay, Milli Eğitim Bakanlığındaki düzensizliği eleştirerek, "MEBde sistem eksikliği adeta alışkanlık haline gelmiş durumda. Kamu ve işçi emekçileri gibi, eğitim emekçileri de geçinmekte zorlanıyor, haklarını koruyamıyor ve hak ettikleri saygıyı görmüyor" diye konuştu.

Eğitim-İş Sendikası: Eğitim ve Geleceğimiz İçin Savaşıyoruz!

Eğitim-İş Sendikası, yaptığı açıklamada eğitim ve çocukların geleceği için mücadele ettiklerini vurgulayarak, "Eğitim, toplumun temel taşıdır ve çocuklarımızın geleceği için en iyisini istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı