Öğretmenler arasında yapılan resim yarışmasının dereceye girenleri açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin sanatsal faaliyetlere katılımını arttırmak amacı ile düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Öğretmenler 16.11.2023, 13:09
Öğretmenler arasında yapılan resim yarışmasının dereceye girenleri açıklandı!

"Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim" temalı fotoğraf yarışması Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile öğretmenleri kapsayan bir fotoğraf yarışması olarak yapıldı. Bakanlık bu çalışması ile öğretmenleri sanatsal çalışmalara biraz daha sevk etmeyi hedeflerken fotoğraf yarışmasının dereceye girenleri belli oldu.

700 Jüri üyesi değerlendirdi!

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin sanatsal faaliyetlere katılımını arttırmak amacı ile düzenlenen fotoğraf yarışması kapsamında yarışmaya 81 katılan fotoğrafların il milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilmesi ile sonuçlandırıldı.

700 jüri üyesi tarafından değerlendirilen fotoğraflardan dereceye girenler;

Buna göre Samsundan Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammet Recep Güneysu birinci, Bartından İngilizce Öğretmeni Serdar Aydın ikinci, Kırıkkaleden Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülten Akıncı Engin ise üçüncü seçildi.

Türkiye genelinde ilk üç dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan eser sahibi öğretmenler, "24 Kasım Öğretmenler Günü" kutlama programına davet edildi. Bu kapsamda ödül almaya hak kazanan öğretmenlere 24 Kasım Öğretmen Gününde fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı