Öğretmenler Dikkat! MEB'den Seminerlerle İlgili Önemli Açıklama

MEB'den Öğretmen Seminerleri Konusunda Açıklama: Öğretmenler bu tarihte Okulda Olacak.

Öğretmenler 21.08.2023, 20:22 21.08.2023, 20:31
Öğretmenler Dikkat! MEB'den Seminerlerle İlgili Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek iş ve işlemlere dair İl Milli Eğitim müdürlüklerine genelge gönderildi.

İllere gönderilen yazıda dönem başı mesleki çalışmaların 4 Eylülde yüz yüze okullarda olacağı ifade edildi.

Buna göre; yeni eğitim öğretim yılında öncelikli hedefler, okul ortamları ve öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi, öğrencilerin akademik ve mesleki yönden ilgilerine göre öğrenim görmelerinin temin edilmesi, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir şekilde yetiştirilmelerinin sağlanması olacak.

Öğretmenler, mesleki çalışmalara 4 Eylülde başlayacak; ancak ilk atamayla göreve başlayacak öğretmenler 1 Eylülde okullarda bulunacak.

Afet bölgesi illerindeki resmi ve özel okullarda 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine yönelik öğrenme kayıplarının giderilmesi için hazırlanan program ise 11 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında uygulanacak.

Bölge illerinde öğrenim gören öğrencilerden eğitime erişimde sorun yaşayan öğrenciler de öğrenci taşıma uygulamasına alınabilecek.

Deprem nedeniyle naklolan veya özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin azami sınıf mevcuduna bakılmaksızın eğitime erişimleri sağlanacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı