Öğretmenler müjde! Kira yardımı geliyor!

7. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde zam teklifi ile beraber sunulan teklifler içerisinde öğretmenlere kira yardımının yapılması da bulunuyordu. O zaman somut bir açıklama yapılmayan konu şimdi meclise taşındı.

Öğretmenler 16.10.2023, 15:16
Öğretmenler müjde! Kira yardımı geliyor!

Artan enflasyon ile beraber öğretmenlerin maaşlarına yapılan zamlarda eridi. Öğretmenlerin artan pahalılıkla mücadele etmesi güçleşirken memur zamlarının oranları da öğretmenleri memnun edecek cinsten olmadı. Gündeme gelen konu ile beraber akıllara gelen öğretmenlere finansal durumlarını rahatlatacak, bir nefes aldıracak müjde mi geliyor oluyor? Öğretmenlere 7. Dönem Toplu Sözleşme toplantılarında öğretmenlere yapılacak olan zam miktarının yanı sıra kira yardımının olması da mevzu edilmiş olumlu bir dönüş alınmamıştı. Şimdi ise bu konu gündemde! İşte tüm detaylar…

Öğretmenlere kira yardımı mı geliyor?

Öğretmenler için finansal zorluklar altında eğitimde verimli olmak oldukça zorlaşıyor. Artan pahalılıkta geçim sıkıntısına düşen öğretmenler için çalışmalar sürerken 7. Dönem Toplu Sözleşme toplantılarında öğretmenlere yapılacak olan zam miktarının yanı sıra mevzu edilen kira yardımının yapılması o dönemde somut bir yanıt alamamakla birlikte orada kalmıştı.

Ancak şimdi bu konunun meclise taşındığı belirtilerek öğretmenlere 5 bin TL ile 7 bin 500 TL arasında kira yardımının yapılmasının teklif olarak sunulduğu belirtildi. Eğer teklif meclisten geçerse artık öğretmenlere maaşlarına ek olarak bir de kira yardımının yapılacağı belirtildi.

Meclise nasıl sunuldu?

Öğretmenlere kira yardımının meclise sunumu Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici tarafından gerçekleştirildi. Meclise sunumu yapılan yasa tasarısında öğretmenlerin finansal desteklerinin arttırılması gerektiği, artan pahalılıkta geçim sıkıntısının büyüdüğü gibi konuların yanı sıra, kamuoyu araştırmalarının da 35 yaş üstü memurların %78.5i, 35 yaş altı memurların ise %84ü kira yardımına ihtiyaç duyduğu belirtilerek bu teklife destek verdiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı