Öğretmenlere Özel 200 Bin Lira Kredi Fırsatı

O kurum öğretmenlere verdiği 150 bin lira kredi miktarını 200 bin liraya çıkaracak.

Öğretmenler 03.02.2024, 18:51
Öğretmenlere Özel 200 Bin Lira Kredi  Fırsatı

Öğretmenler için avantajlı olup olmadığı tartışma konusu olan İLKSAN ikraz miktarı 200 bin liraya çıkıyor.

Son olarak 90 bin liradan 150 bin liraya yükseltilen kredi miktarı az bulunuyordu. İLKSAN harekete geçti. Kredi miktarı 200 bin liraya yükseltilecek. İLKSAN ikraz yeni tutarı önümüzdeki günlerde Resmi olarak açıklanacak.

İLKSAN Öğretmen Kredisi Faiz Oranları Nasıl?

İLKSAN öğretmenlere verdiği genel ikrazda faiz oranını 4.64 olarak belirledi. Bankalarda güncel olarak faiz oranları ise 3.84 ile 4 arasında değişiyor.

İLKSAN Nedir?

İlksan, Türkiye’de faaliyet gösteren bir sendika ve sosyal yardımlaşma kurumudur. İlköğretim Kurumları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kısaltmasıdır. İlksan, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını korumak, geliştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulmuştur.

İlksan, üyelerine çeşitli sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim alanlarında destekler sunar. Bu destekler arasında maddi yardımlar, eğitim ve sosyal etkinlikler, sağlık hizmetleri gibi konular bulunabilir. Ayrıca, sendika işleviyle üyelerin haklarını savunmak, toplu sözleşme süreçlerinde rol almak gibi görevleri de vardır.

Her ne kadar İlksan özellikle eğitim çalışanlarına yönelik olsa da, ülkedeki çeşitli sendika ve sosyal yardımlaşma kurumları aracılığıyla farklı meslek gruplarına benzer hizmetleri sunan kurumlar bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı