Öğretmenlerin Eğitim Ödeneği 10 Bin TL Olacak mı?

Öğretmenlerin Eğitim Ödeneği 10 Bin TL olabilir.

Öğretmenler 05.08.2023, 23:56
Öğretmenlerin Eğitim Ödeneği 10 Bin TL Olacak mı?

Öğretmenlerin Eğitim Ödeneği 10 Bin TL Olacak İddiası! Yeni düzenlemeyle öğretmenlerin eğitim ödeneği 10 bin TLye yükseltilebilir. İşte detaylar...

Öğretmenler, her eğitim-öğretim yılının başında eğitim ödeneği almaktadır. Kırtasiye giderleri adı altında alınan bu ödenek, 2013 yılında 450 TL iken, 2023 yılında 50 TL olarak ödenmektedir. Ancak, öğretmenlerin eğitim ödeneği uzun süredir tartışma konusu olmuştur.

7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde masadaki en önemli maddelerden biri eğitim ödeneğidir. Tarafların anlaşması sonucu, öğretmenlerin eğitim ödeneği için yeni bir düzenleme yapılmış olacak.

Yeni Dönemde Öğretmenlere 10 Bin TL Eğitim Ödeneği

Alınan kulis bilgilerine göre, bu ödeneğin 10 bin TLye yükseltilme ihtimali olduğu söylenmektedir. Eğitim ödeneğinin artırılması, öğretmenlerin yaşadığı maddi zorlukları bir nebze olsun hafifletecektir.

Sendikaların konuyla alakalı baskı yapması bekleniyor olsa da son karar, Maliye Bakanlığı tarafından verilecektir. Öğretmenlerin heyecanla beklediği bu düzenlemenin hayata geçip geçmeyeceği yakın bir zamanda netlik kazanacak.

Yorumlar (2)
Aaa 2 ay önce
Rüyada kalmaya devam edin
Kral 2 ay önce
Yok ya ne 10 bini , yeni gelen kulis haberlerine göre 50 bin olacak mis mis mis mis. Şaka mısınız siz ya ? İki haber okuyalım diyoruz sinir olup çıkıyoruz.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı