Öğretmenlerin ek ders ücretleri yarı yarıya düştü

Öğretmenlerin ek ders ücretleri son 10 yılda dolar bazında yarı yarıya düştü.. Öğretmenler ek ders ücretinin en az 100 TL olmasını istiyor..

Öğretmenler 30.07.2023, 15:10
Öğretmenlerin ek ders ücretleri yarı yarıya düştü

Temmuz ayında öğretmen maaşlarına gelen 8 bin 177 lira seyyanen zammın ek derse etkisi olmaması sebebiyle, öğretmenlerin ek ders ücreti neredeyse eridi bitti.

Temmuz ayında memur maaşlarına gelen yüzde 17,55 lik zam oranının ek ders ücrete de gelmesi sonucu ek ders ücreti 60.12 TLye yükselti.

Fakat son 10 yılı göre oranlama yapıldığında ;

2013 yılında ek ders ücreti 8.40 TL dolar bazında ise 4,74 Dolardı, şu ana bakıldığında ek ders ücreti 60,12 TL dolar bazında ise 2.22 dolara tekabül ediyor.

Öğretmenlerin ek ders ücretleri yarı yarıya düştü
Yukarıdaki hesaba bakıldığında öğretmenlerin ek ders ücretinin son 10 yıl içinde yarı yarıya düştüğü görülmektedir. Öğretmenlerin ek ders ücretleri yarı yarıya düştü


Öte yandan önümüzdeki günlerde başlayacak olan 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde ek ders ücretinin yaklaşık 100 TL olması masada pazarlık konusu olacaktır. Bakalım 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri sonunda öğretmenlerin ek ders ücretinde herhangi bir artış olacak mı?

Yorumlar (1)
Saadet Karagöz 2 ay önce
Ek ders ücreti idareci ve öğretmenler için tümüyle kaldırılsın.İdareci yatarak ve derse girmeyerek, öğretmenlerde dyk ve egzersiz ayaklarıyla ek ders ücreti alıyor ama işleri güçleri test dağıtıp yatmak.Ek ders ücretini her öğretmen alamıyor ki, ne bu adaletsizlik.Meb uyan artık.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı