Öğretmenlerin promosyon umudu söndü. İhalede şok yaşadılar!

Öğretmenlerin promosyon umudu söndü. İhalede şok yaşadılar!

Öğretmenler 24.01.2023, 23:36
Öğretmenlerin promosyon umudu söndü. İhalede şok yaşadılar!

Promosyon anlaşmalarında bazı yerlerde rekor anlaşmalar gelirken bazı yerlerde ise teklifler yeterli görülmüyor. Promosyona umut bağlayan personeller ise hayal kırıklığı yaşıyor.

Samsun Atakum İlçesinde Öğretmenlerin promosyon umutları, bir önceki sözleşmede dikkatlerinden kaçan promosyon ihalesi maddesi nedeniyle tazminat bedelleri ile son buldu.

Samsunun Atakum İlçesinde yeni promosyon ihalesine katılan eğitimciler, bir önceki ihalenin maddesi ile yüzleşince adete şok yaşadılar. Eğitimciler, yüklü miktarda tazminat cezası ile yüzleşince adeta isyan ettiler.

Promosyon umudu ihalesinde şok yaşadılar!

Samsunun Atakum İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve yetkili sendika olan Eğitim Bir-Senin, Halk Bankası ile imzaladığı protokole konulan ceza maddesi birçok eğitimciyi zor duruma düşürdü. Banka, Promosyon sözleşmesi gereği anlaşmaya varılan 8 bin 600 TLlik promosyon 3 yıl içinde vazgeçilmesi durumunda promosyon bedeli kadar ceza ödenmesi şartını protokole ekleyince olanlar oldu.

Hürriyetçi Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Bube Başkanı İlker İlkin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Banka promosyonları artırılınca Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü de toplu olarak ihale açmış oldu. Ancak MEM 20 bin TLden başlayan taban fiyat olarak ihale beklerken en yüksek teklif 15 bin TL olarak geldi.

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı