Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri yüz yüze mi olacak?

Kimse bu kararı beklemiyordu: Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri yüz yüze mi olacak?

Öğretmenler 07.05.2023, 21:05
Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri yüz yüze mi olacak?

Öğretmenler her dönem başı, dönem ortaları ve dönem sonunda seminer eğitimleri almakta. Bu seminer eğitimleri doğrultusunda da 3 ek derse tekabul eden ücretler almakta. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvime göre 2022-2023 eğitim öğretim dönemi 16 Haziran tarihi itibariyle bitiyor. Bu tarihten sonra okullar tatil edilecek, yaz tatili başlayacak.

16 Haziran tarihinden sonra öğretmenlerin seminerleri başlıyor. Peki bu seminerler online mı olacak yoksa yüz yüze mi? Detaylar haberimizde..

Pandemi dönemiyle birlikte seminerler online şekilde yapılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, seminer dönemlerinin online şekilde yapılacağını belirtmişti. Eylül seminerleri hariç, ara dönem seminerleri ve yıl sonu seminerleri online şekilde yapılıyor. Lakin konuyla alakalı henüz resmi bir açıklama yok.


Yıl sonu seminerleri online olacak gözüküyor lakin yeni Milli Eğitim Bakanının bu konu hakkında ne karar alacağı bilinmez. Konuyla alakalı resmi bir yönetmelik yok. Yıl sonu seminerlerinin online şekilde yapılacağı beklense de yeni bakan ne karar verecek hep birlikte izleyeceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı