Ücretli Öğretmenlere Yüzde 25 Zam!

Ücretli Öğretmenlere Yüzde 25 Zam!

Öğretmenler 20.11.2023, 23:09
Ücretli Öğretmenlere Yüzde 25 Zam!

Ücretli öğretmenlerin ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerine yönelik önemli bir değişiklik hayata geçti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile birlikte ek ders ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı. Bu güncelleme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın kabine toplantısında verdiği müjdenin ardından gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Kararıyla Yürürlüğe Girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğanın talimatıyla harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. maddesinde değişiklik yaparak bu zam düzenlemesini yürürlüğe soktu. Bu karar, ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler için beklenen zam oranını belirledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın Müjdesi Gerçek Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz kabine toplantısında yaptığı açıklamada, Bakanlıklarda ders ücreti karşılığında görev yapan ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerine yüzde 25 zam yapılacağını duyurmuştu. Bu müjde, eğitim camiasında olumlu bir yankı uyandırmış ve beklenen zam oranının hayata geçirileceği umudunu doğurmuştu.

Düzenleme Detayları

Yapılan düzenleme, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. maddesinde gerçekleşti. Bu değişiklik ile birlikte ücretli öğretmenlerin ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerine yüzde 25lik bir artış sağlandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı