Uzman Öğretmenlik Konusunda Bakan Tekin'den Açıklamalar!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul'da öğretmenlerle yapılan sohbetlerde uzman öğretmenlikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Uzman öğretmenlik için bekleme süresinin azaltılması ve kariyer sistemi detayları açıklandı.

Öğretmenler 05.08.2023, 21:52
Uzman Öğretmenlik Konusunda Bakan Tekin'den Açıklamalar!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbulda öğretmenlerle yapılan 2. öğretmenler odası sohbetinde uzman öğretmenlik konusuna dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekinden Uzman Öğretmenlik İle İlgili Açıklamalar

Bakan Tekin, öğretmenler odası sohbetinde, uzman öğretmenlikle ilgili sorulan sorulara cevaplar verdi ve seçim öncesinde verilen sözler arasında yer alan uzman öğretmenlik için bekleme süresinin 5 yıla indirilmesi çalışmalarının yapılacağını, ancak bu seneye yetişmeyeceğini belirtti.

Uzman ve Başöğretmenlik Kariyer Sistemi

Sohbette ayrıca uzman ve başöğretmenlik kariyer sistemi hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, öğretmenlerin başarılı ve başarısız olarak kategorize edilmemesi gerektiğini ve bunun yerine başka kriterlere göre değerlendirilmesini istediklerini dile getirdi. Aynı zamanda uzman öğretmenlik sonrasında başöğretmenlik için bekleme süresinin de kısalacağını ifade etti.

Öğretmenler Odası Uygulaması

Bakan Yusuf Tekin, göreve geldiği andan itibaren öğretmenlerle buluşmak ve sorunlarını dinlemek amacıyla öğretmenler odası uygulamasını başlatmıştı. Öğretmenlerin katılmak istediği sohbetlere başvurularını MEBBİS şifreleriyle gerçekleştirebilecekleri bilgisini verdi. Gelecek sohbetlerin hangi şehirde ve ne zaman yapılacağı, Bakanlık tarafından yakın zamanda duyurulacaktır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı