Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Uzman öğretmenlik sınavına katılan binlerce öğretmen bunu bekliyor! Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak!

Öğretmenler 20.11.2023, 14:38
Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Binlerce öğretmen, uzman öğretmenlik sınavına girdi ve şimdi sonuçları merakla bekliyor! MEB tarafından düzenlenen bu büyük fırsat, öğretmenlik kariyer yazılı sınavları ile başladı ve sınavın başlamasıyla birlikte sonuçlar heyecanla bekleniyor.

MEB Tarafından Düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Yazılı Sınavları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan sınav takvimine göre, öğretmenlik kariyer yazılı sınavları bugün itibariyle başladı. Öğretmenlerimiz bu sınavlara büyük bir hazırlıkla girdi ve şimdi sonuçlarını bekliyor. Peki, 2023 Öğretmenlik Kariyer Yazılı Sınavları sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Sınavı Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavının başlamasıyla birlikte, sınav sonuç tarihi de gündeme geldi. Bu yıl online olarak gerçekleşecek sınavın başlamasıyla birlikte, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar.

Sınav Detayları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı," MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik unvanı için başvuru yaptı.

Adaylar, sınavı Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresi üzerinden e-Devlet/MEBSİS şifreleriyle internet erişimi olan herhangi bir ortamdan giriş yapabilecek. Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 135 dakika olacak. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek.

Sınav Sonuçları ve Açıklanma Tarihi

Sınav sonuçları, 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecektir. Öğretmenler, bu tarihleri bekleyerek sınav sonuçlarına ulaşabilecekler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı