Uzman Öğretmenlik Tazminatı Yılbaşında Kaç TL Olacak?

Yılbaşında memur maaşlarına gelecek yüzde 50 zam ile birlikte, uzman öğretmenlik tazminatı 4 bin 300 TL yükseliyor.

Öğretmenler 26.10.2023, 12:09
Uzman Öğretmenlik Tazminatı Yılbaşında Kaç TL Olacak?

Yılbaşında uzman öğretmenlik tazminatı 4 bin 300 TL yükseliyor

Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı enflasyon rakamlarının resmi olarak açıklanmasıyla birlikte, memur maaşlarına yılbaşında gelecek zam oranı da netleşti.

Ekonomistler tarafından öngörülen rakamlar göre ve hükümetin orta vadeli programında hedeflediği enflasyona göre yılbaşında memur maaşlarına yüzde 50 oranında zam gelecek.

Memur maaşlarına gelecek olan yüzde 50 oranı aynı zamanda tüm ek ödemeler de gelecek. Bunlardan bir tanesi de uzman olan öğretmenlere ödenen uzmanlık tazminatı olacak. Yılbaşında uzman öğretmenlik tazminatına da memur maaşlarında olduğu gibi en az yüzde 50 oranında zam gelecek.

Temmuz 2023 zammı ile birlikte 1.ve 2. derece uzman öğretmenlere ödenen uzmanlık tazminatı 2 bin 904 TLye, diğer derecelerde ki uzman öğretmenlere ödenen tazminat ise 2 bin 420 TLye çıkarılmıştı. Ocak ayında gelecek zam ile birlikte 1. ve 2. derece ki öğretmenlere ödenecek uzman öğretmenlik tazminatı 4 bin 300 TL olacak, diğer derecelerde ki öğretmenlere ödenecek uzmanlık tazminatı ise 3 bin 600 civarında olacak..

Yorumlar (1)
Öğretmen 1 ay önce
Bu çok güzel bir müjde olur valla şimdiden heyecan bastı beni.Bakanımız sağolsun varolsun.Kendisini seviyoruz.Allah başımızdan eksik etmesin.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı