Uzmanlıkta Yeni Formül Bakan Açıkladı

Bakan Tekin'in uzmanlık sınavıyla alakalı açıkladığı yeni formül belli oldu

Öğretmenler 23.09.2023, 14:17
Uzmanlıkta Yeni Formül Bakan Açıkladı

Bakan Tekinin Sosyal Medyadan Yapmış Olduğu Açıklamaya Göre ;

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugün sosyal medya üzerinden uzman öğretmenlik sınavlarıyla alakalı yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Öğretmenler Odası sohbetlerimizin en önemli konularından birisi kariyer basamakları oluyor. Bu konuda nihai çözüm için AYM’nin gerekçeli kararını bekliyoruz. Ancak kısa vadeli önümüzdeki sınav için küçük bir düzenleme planlıyoruz. Eğer daha önceki gibi test sınavı yaparsak, bu sınavın bir mali yükü var. Ayrıca en az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız. Hem kanundaki sınav zorunluluğunu aşacak, hem sınav ücreti sıkıntısını ortadan kaldıracak ve hem de genel politikalarımızla uyumlu hızlı çözüm üretmiş olacağız. Böylece öğretmenler odası sohbetlerimizden bir talebi daha hayata geçirmiş olacağız.


Yeni formül belli oldu

Sosyal medya üzerinden dolaşan iddialara göre kanun gereği sınavın devam edeceği lakin bu sınavların online olma ihtimalinin yüksek olduğu iddia ediliyor.

Yorumlar (1)
Emekli öğretmen ve yönetici :İsa ÇORAKYER 3 ay önce
Öğretmenin uzmanlığı somanla değil ,görev başında belli olur.Uzmanlık payesi olmadığı halde isminin önün de uzman yazan bir çok eğitimciden çok daha verimli olduğuna yollarca şahit olduk.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı