Yatırılmayan Ek Dersler İçin Soruşturma Açılmalıdır

Yatırılmayan Ek Dersler İçin Soruşturma Açılmalıdır

Öğretmenler 08.01.2024, 23:16 08.01.2024, 23:20
Yatırılmayan Ek Dersler İçin Soruşturma Açılmalıdır

Mali yılbaşından önce yapması gereken ek ders ödemelerinin çoğu il ve ilçede yatırılmamasına Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT tepki gösterdi. 

Bakanlığın ilgili genel müdürlüğüne yazı yazdıklarını, araştırılmasını hatta gerekirse soruşturma açılmasını talep ettiklerini söyledi.

ÖZAT” Türkiye geneli 59 il ve yaklaşık 700e yakın ilçede yılbaşından önce yatırılması gereken ek ders ücretleri halen yatırılmamıştır.

Bakanlığın hafta içi çarşamba günü ödeneklerin gönderildiğini ve cumaya kadar tamamlanacağını ifade etmesine rağmen Cuma günü itibariyle yaklaşık 700.000 öğretmen ek ders ücreti alamamıştır. Zaten açlık sınırında yaşayan öğretmenlerimiz için bir merhem, küçük bir katkı olan paranın yılbaşından önce, mali yıl bitmeden yatırılması gerekirdi. Bununla ilgili illerde öğretmenlere ve başkanlarımıza ödenek ve para olmadığı ifade edilmektedir. Bazı ilçelerde ayın 15inde yatırılacağı gibi bilgiler verilmektedir Bu konuda Eğitim Gücü Sendikası olarak 59 il ile ilgili yazılı sorumuzu sorduk. İhmal ve nedenlerinin araştırılmasını, gerekirse soruşturma açılmasın talep ettik. Ek derslerin bir an önce ödenmesini yazılı olarak Bakanlık ilgili Genel Müdürlüğüne bugün itibariyle ifade ettik öğretmenlerimizin emeğinin Hakkı zamanında ödenmelidir .” dedi

Yorumlar (1)
ahmet 2 ay önce
Okullar talepte bulunmuşken bakanlığın ilgilileri paraları niye okullara göndermez...
ücretli öğretmenler zaten asgari ücret altında alıyorlar , Neden?
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı