Yüksekova'da 5 fedakar öğretmen, 20 öğrencisiyle köy okulunu onardı

Hakkari'nin Yüksekova Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde çalışan 5 usta öğretici ve 20 öğrencisiyle köy okulunu onararak yarı tatilin bitmesiyle öğrencilere sürpriz yaptı.

Öğretmenler 04.02.2023, 12:23
Yüksekova'da 5 fedakar öğretmen, 20 öğrencisiyle köy okulunu onardı

Yüksekova’da 5 fedakar öğretmen, 20 öğrencisiyle köy okulunu onardı - Tıkla İzle

Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Eğitim Müdürlüğünün bünyesindeki usta öğreticiler ve öğrenciler yaptıkları hareketle gönülleri fethetti. Gönüllü olarak bir araya gelen elektrikçi, tesisatçı, mobilyacı, metal ve boyacıdan oluşan 5 usta öğretici ile 20 öğrencisiyle beraber ilçeye 7 kilometre uzaklıkta bulunan Değerli köyünün ilkokulunun kırık, dökük, eskimiş tüm yerlerini onarımdan geçirerek hazırladılar. Okulun tüm katlarına dağılan gönüllüler, yarıyıl tatilin ardında okula gelecek öğrenciler için okulun tümünü onarımdan geçirerek teslim ettiler. Öğrenciler için gönüllü olarak okulu onaran usta öğretici ile öğrencileri okulda ziyaret eden Yüksekova Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael, yaptıkları güzel davranıştan dolayı hepsine tek tek teşekkür etti.

Onlar yaptığı hareketle gönülleri fethettiler

Öğrencilere en güzel sürprizi usta öğreticilerinin yaptığını belirten Yüksekova Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael, ‘Bizde bugün özellikle okulumuzu onaran Yüksekova Mesleki Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesindeki usta öğretici ile öğrencilerimizi o güzel hareketlerini yerinde baktık. Usta öğreticilerimiz ile bünyesinde çalışan öğrencileriyle bize gelerek gönüllü olarak okulları tamir ve onarmak istediler. Bizde onlara karşılık bir okulumuzu seçerek kendilerine teslim ettik onarımı için. Şimdi onlarda Değerli köyümüzün okulunda bu çerçevede 5 alanda içerisinde inşaat, metal, mobilya, tesisatçı ve boyacıdan olmak üzere farklı farklı alanlarda usta öğreticilerimiz, işverenlerimiz ve öğrencilerimiz şuan bu okuldalar. Şuan herkes okulun her bir tarafında onarımını yapıyorlar. Okulumuzun peteklerini yapıyorlar, musluklar yapılıyor, duvarlara boya yapılıyor, elektrik işleri yapılıyor ve hatta yerde kırık olan tüm fayanslarda değiştirilip yapılıyor. Bu yapılan işler hepsi usta öğreticilerimiz ile işverenlerin tarafından yapılıyor ve katkıları hep devam edecek. Geneleceğimizin teminatları sevgili öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirebilmek adına ilçemizdeki tüm imkânları seferber ettik. Yarı tatilin bitmesiyle öğrenciler bu güzel ortamda ders görecekler dedi.

Metin Tek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 23 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı