O Madde Kanunlaşıyor Öğretmenlere Müjde! O Madde Kanunlaşıyor Öğretmenlere Müjde!

Yetkili Sendika ile hükümet tarafından yapılan 7 Toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşıya varılan eğitim öğretim ödeneği belli oldu. Buna göre Eylül ayında öğretmenlere yatacak olan eğitim öğretim ödeneğine uygulanacak olan zamla beraber eğitim öğretim ödeneğinde artış meydana geldi. Yeni zamlı eğitim öğretim ödeneği ne kadar oldu?

Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğine Kaç TL Zam Gelecek?

Öğretmenlere her yıl Eylül ayında ödenen eğitim öğretim ödeneği ile ilgili yapılacak olan zam belli oldu. Öğretmenlere eğitim öğretim yılının başında belli ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilen eğitim öğretim öğretime hazırlık ödeneği 4.500 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ödenecek. Ocak ayı itibariyle memur aylık katsayısı 0,760871 oldu.Temmuz ayında uygulanacak olan maaş artışı tahmini olarak %20 oranında gerçekleşecek. Söz konusu hesaplama ile eylül ayında öğretmenlere 4.108 lira eğitim öğretime hazırlık ödeneği ödenecek.


Söz konusu ücretler 2024 yılı eylül ayında hesaplara yatacak. Enflasyon farkının % 15 'in üzerinde gerçekleşmesi durumunda ise öğretmenlere daha söz konusu eğitim öğretime hazırlık ödeneği daha fazla yatacak. (kaynak: mebhocam com tr)