Darıca’daki Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu’nda bugün sabah saatlerinde öğrenciler arasında çıkan kavga sonrasında okul basan veli, öğretmenlere hakaret ve küfürler yağdırmıştı. Yaşanan olayın ardından Kocaeli Valiliği’nden açıklama yapıldı ve konuyla ilgili tahkikat başlatıldığı açıklandı.

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Darıca ilçemiz Kazım Karabekir Mahallesi Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu’nda bugün meydana gelen kasten yaralama olayıyla ilgili yapılan incelemeler neticesinde; 27.05 2024 günü iki öğrenci arasında meydana gelen kavga nedeniyle bu öğrencilerden birisinin velisi olan M.A. isimli şahsın bugün (28.05.2024) saat:09.00 sıralarında okula gelerek okul öğretmeni   B.L. ile tartıştığı, arbede yaşandığı ve daha sonra okuldan ayrıldığının öğrenilmesi üzerine güvenlik güçlerimizce yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren M.A. ile birlikte S.A. ve İ.A. isimli şahıslar yakalanmış olup, konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır.

Öğrenciler Okul Çıkışı Birbirlerine Girdi Öğrenciler Okul Çıkışı Birbirlerine Girdi

Bahse konu olay bütün yönleriyle incelenmektedir. Öğretmenimize ve Milli Eğitim Camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddetin her türlüsüne karşı sıfır toleransla mücadelede kararlı olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.”