Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Ak Partinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu.

Politika 04.10.2023, 14:48
Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

uhmuriyet Halk Partisinin (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının yeniden Mansur Yavaş olacağının kesinleşmesinin ardından; gözler AKPnin adayına çevrilmişti. Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV canlı yayınında AKPnin Ankarada Mansur Yavaşa karşı rakip çıkaracağı isme dair kulis bilgisi paylaştı.

Küçükkaya, AKP’nin Ankara adayının Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok olduğunu söyledi.

Küçükkayanın açıklaması şöyle:

"Meclis açılış resepsiyonuna davet edildim. Numan Kurtulmuş ve eşi aracılığı ile davet edildim. Ziyaretimde Devlet Bahçelinin de yanına gittim. Altı ay sonra yerel seçimlere gidiyoruz. Bahçeli önceki süreçlerde olduğu gibi Cumhur İttifakına sahip çıktı.

Bundan şunu çıkarmak mümkün Bahçeli yerel seçimlerde ittifak ile yola devam edecek diyebiliriz. Bunu salondaki pek çok AKPli vekile de sordum. Evet bazıları istemiyor ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan buna karar verecek diyorlar.

Yerel seçimlerde öyle ya da böyle Cumhur İttifakı seçime ittifak olarak girecek. Bu şu demek oluyor geçtiğimiz yerel seçimlerde olduğu gibi bazı illerde MHPnin bazı illerde ise AKPnin adayı olacak. Hatta bazı kaynaklar bir önceki seçimle aynı şekilde yapılmasını bekliyoruz dedi. Kulisler aday ismi olarak da sadece Ankarada için geçen ismi duydum. O isim ise Turgut Altınok."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı