AK Parti'de İl Müdürü Atama Restleşmesi

AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal'ın, Kırşehir İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya'yı görevine döndürmeme kararı Milletvekili Adayı Necmettin Erkan'dan döndü.

Politika 02.05.2023, 21:29
AK Parti'de İl Müdürü Atama Restleşmesi

Uzun süredir Kırşehir İşkur İl Müdürü olarak görev yapan Metin Ülgen Kaya 28. dönem Milletvekili adaylığı için görevinden istifa etmişti.Metin Ülgen Kaya, milletvekili adayı olamadığı için tekrar eski görevine dönüş hakkını kullanmak istediği sırada İşkur İl Müdürlüğü görevine bir müfettiş atandı.İddiaya göre atamayı AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal istedi.Ancak daha önce müdür atamalarında etkin olan Seher Ünsalın bu isteği Kırşehir 1. Sıra Milletvekili adayı Necmettin Erkanın müdahalesiyle yerine gelmedi.


ANKARADAKİ BAĞLANTILARINI DEVREYE SOKTU

Necmettin Erkan, işkur il müdürlüğü görevine getirilen müfettişin atama kararına müdahale ederek Milletvekili Adaylığı için görevinden istifa eden Metin Ülgen Kayanın tekrar İşkur İl Müdürlüğü görevinde kalmasını sağladı.Erkan, bunun için Ankaradaki bağlantılarını devreye soktu ve görev değişikliği kararını durdurdu.Yaşanan bu gelişme daha önce de AK Parti içerisindeki müdür atamaları nedeniyle yaşanna çekişmeyi akıllara getirdi.

kirsehirhaberturk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı