Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit ÖZKAN Görevden Alındı

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın, AK Parti MYK'da görevinden affını istediği yerine de Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un getirileceği öğrenildi.

Politika 19.05.2022, 22:39
Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit ÖZKAN Görevden Alındı

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Sayın Grup Başkanımız ve çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, 4 yıldan beri yürüttüğüm AK Parti Grupbaşkanvekilliği görevimden affımı istemiş bulunmaktayım." ifadelerini kullandı.

Cahit Özkan, 7 Temmuz 2018 tarihinde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine atanmıştı. 

Yılmaz Tunç kimdir?

Cahit Özkanın yerine getirilecek olan Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 1 Şubat 1971de Bartın Ulusta doğdu. Baba adı Ali Rıza, anne adı Behiyedir.

Avukat, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

AK Parti Pendik Kurucu İlçe Başkanı ve Pendik Belediye Meclis Üyesi olarak görev aldı. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

23, 24, 25, 26 ve 27. Dönemde Bartın Milletvekili Seçildi. TBMM Adalet Komisyonu Sözcülüğü, Meclis Araştırma ve Soruşturma Komisyonlarında Başkanlık, Başkanvekilliği ve Sözcülük görevlerinde bulundu. AK Parti Grup Disiplin Kurulu Üyeliği ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekilidir.

Türk Parlamenterler Birliği Denetim Kurulu Başkanlığı ve Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı