AK Parti kulislerinden sızdı. Memura emekliye yüzde 15 zam daha.

AK Parti kulislerinden sızdı. Memura emekliye yüzde 15 zam daha.

Politika 17.01.2023, 22:30
AK Parti kulislerinden sızdı. Memura emekliye yüzde 15 zam daha.

Yeni zam oranını da Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Ancak yüksek enflasyon karşısında bu zam da ne memuru ne de emeklileri tatmin etti. İşte bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Memur ve emekli maaşlarına yeni bir zam yapılması gündeme geldi. Yüzde 30luk zam sonrası kulislerde AK Partinin sandık öncesi yeni bir zam için çalışma başlattığı konuşulmaya başladı. Ek zam oranı için yüzde 15lik bir artışın masada olduğu belirtilirken, böylelikle memur ve emekli zammının yüzde 45e çıkarılması amaçlanıyor. Söz konusu ek zam için ise tarih bile belli.

Memur ve emekliye yapılan yüzde 30luk zam sonrası ek zam iddiaları iyiden iyiye konuşulmaya başlandı. Memur ve emeklileri heyecanlandıran haber, Ankara kulislerinden sızdı. AK Parti kurmayları yeni zam için düğmeye bastı.

Emekli ve memurun zamlı maaşları henüz yatmazken, iktidar kanadından gelen açıklamalar maaşlara yeni bir ilave zam geleceği şeklinde yorumlanıyor. Milyonların beklentisi sandık gelmeden maaşlara yeni bir zam gelmesi.

PEKİ ZAM NE ZAMAN VE NE ORANDA OLACAK?

Yüzde 30 zamla en düşük memur maaşı 11 bin 848 TL, en düşük memur emeklisi maaşı 7 bin 901 TL olmuştu. En düşük emekli maaşı ise 5 bin 500 TLye yükselmişti

Seçim için muhtemel tarihler 30 Nisan, 7 Mayıs ve 14 Mayıs tarihleri konuşulurken, Show Haberde yer alan habere göre; ek zam için müjdenin Mart ortası gibi verilmesi bekleniyor.

Öne çıkan zam oranı ise yüzde 15. Yani memur ve emeklinin maaş artışı yüzde 45i bulacak.

AK Partinin gündemindeki ek zam için yapılan çalışmanın Cumhurbaşkanı Erdoğana sunulması bekleniyor.

Yorumlar (3)
MEMUR 2 ay önce
EN AZ YÜZDE 25 DAHA SEÇİM İÇİN DEĞİLSE ANLAMI YOK
Vatandaş Rıza 2 ay önce
% delik zam yerine Seyyanen zam bekliyor düşük maaşlılar. Sendikalardan hiç ses çıkmıyor. Lisans mezunu memur ve şeflerin 3600 ek göstergesi hiç olup gitti verilecek zamda % delik olursa memur bir hiç daha alacak.
Doğru söyleyen 2 ay önce
Zam verecekseniz adam gibi zam verin memuru ve emekliyi kendinize bir yük olarak görmeden veriniz. 20 seneden beri emekli ve memuru görmezden geldiniz seçimler yaklaşınca mı aklınız basınıza geldide zam soylentileri başladı bu zamana kadar nerdeydiniz acaba hiç düşündünüz mü bu memur ne halde diye. Yazıklar olsun hepinize bazı koltuk sevdalilari oturupda adam gibi bi çözüm bulamadiniz enflasyona ezdirdinizde ezdirniz bizleri..
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı