CHP'de 3 Büyükşehir İçin Aday Belli Oldu!

CHP'de 3 Büyükşehir İçin Aday Belli Oldu!

Politika 02.12.2023, 22:49
CHP'de 3 Büyükşehir İçin Aday Belli Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisinde gerçekleşen genel başkan değişikliğinin ardından, parti gündemi hızla yerel seçim adaylarına odaklandı. Yeni Genel Başkan Özgür Özel, zaten kazanılmış bölgelerde mevcut başkanlarla devam edileceğini belirtse de, İzmir, Bakırköy, Ataşehir gibi CHPnin güçlü olduğu bölgelerde değişiklik sinyalleri verildi. Ankara ve İstanbulda ise mevcut başkanlar Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile devam edilirken, İzmir için Buğra Gökçenin aday olacağı konuşuluyor.

Buğra Gökçeden Adaylık Açıklaması

Tunç Soyerin bu gelişmeler karşısındaki şokunu yaşarken, Buğra Gökçe, sosyal medya hesabından adaylık başvurusu yaptığını duyurdu. Gökçenin mesajında, Cumhuriyet Halk Partisine duyduğu minneti ve yeni liderleri Özgür Özelin önderliğinde "yüzyılın değişimi" ve "iktidar" hedefine katkı sunmak amacıyla görevinden istifa ettiğini ifade etti.

İzmirin Geleceği İçin Yeni Bir Yolculuk

Buğra Gökçe, adaylık açıklamasında İzmirin Cumhuriyetin mirası olduğunu vurgulayarak, şehrin tarihi, kültürel ve ekolojik varlıklarını koruma hedefini ortaya koydu. Aynı zamanda, 30 yıllık yerel yönetim tecrübesiyle katılımcılık, şeffaflık ve sosyal adalet ilkelerine vurgu yaparak, İzmiri Akdeniz-Ege bölgesinin merkezi ve Türkiyenin parlayan yıldızı haline getirme niyetini belirtti.

Gökçenin öncelikli hedefleri arasında, sosyal belediyecilik anlayışını güçlendirmek ve dezavantajlı gruplara şefkat eli uzatmak bulunuyor. İzmir için gece gündüz demeden çalışacak, dinamik bir İzmir Büyükşehir Belediyesi oluşturarak şehre katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Buğra Gökçe Kimdir?

1974 yılında Ankarada doğan Buğra Gökçe, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, TMMOB Şehir Plancıları Odasında çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu ve genel başkanlık yaptı. 2007 yılında Japon Hükümeti tarafından verilen bursla Japonyada planlama ve kentsel ulaşım konularında lisansüstü eğitim aldı. ODTÜ Şehir Planlama Anabilim Dalından doktora derecesi alan Gökçe, Çankaya, İzmir ve İstanbul Büyükşehir belediyelerinde çeşitli görevlerde bulunarak deneyim kazandı. Şimdi ise CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak İzmirlilerle yeni bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı