'CHP ile HDP aynı kanlı masanın paydaşıdır'

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'CHP ile HDP aynı kanlı masanın paydaşıdır'

Politika 05.05.2023, 21:14
'CHP ile HDP aynı kanlı masanın paydaşıdır'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çorumun ardından Yozgat Cumhuriyet Meydanında “14 Mayısta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı mitinginde vatandaşlara seslendi. Millet İttifakı ve cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlunu hedef alan MHP lideri Bahçeli, “Milli umutları karartmak isteyen siyasi partiler zillet ittifakında toplanmıştır. Gerçekler ortadadır ve inkarı mümkün değildir. Önce sipariş bir masa kurdular, sonra altı parti o masaya oturdu, masanın altında gizli gizli ele ele tutuşup sakladıklarını da sonunda gün yüzüne çıkardılar. Bizim için malum olanı tescillediler. CHP ile PKK aynı masadadır. FETÖ masanın gözcüsüdür. CHP ile HDP aynı kanlı masanın paydaşıdır. İYİ Partiyle HDP ve PKK bir elmanın iki yarısı neyse geldiğimiz bu aşamada aynısıdır. Kılıçdaroğluna kazanamayacak aday dediler. Masada kriz çıkardılar. Bir oturup bir kalktılar, bir küsüp bir barıştılar. Birbirlerine oyun oynadılar. Milletimizi aldatmak istediler. Adına strateji dediler, kazanamayacak adayı kazandırmak için masadan kalktık dediler. Sonra tutup iki büyükşehir belediye başkanını müstakbel Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak takdim ettiler. Gün aşırı Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısını artırdılar, hatta hızlarına hiç kimse yetişemedi. Önlerine kim geldiyse olmayan makamları dağıttılar. Sabah ilk kalkanı Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağız dediler. Siyaseti mal pazarına çevirdiler, pazarlıkları kızıştırdılar. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vaadinden sayısı güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı yardımcılığına dönüş yaptılar. Bu dönüşü yaparken de elleriyle kalp işareti yaptılar. Halbuki kalp işarette değil iradededir. Kalp işarette değil itibardadır. Kalpleri kaskatı kesilmiş olan zillet parti başkanlarının yaptıkları kalp işaretinin muhatabı PKKdır, FETÖdür, Türk ve Türkiye düşmanlarıdır. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan hiçbir vatandaşımız bu ucube siyasetçilere inanmaz, değer vermez, vermeyecektir.” dedi.

"Köşe kapmaca oynadılar"

Millet İttifakının aylarca koltuk paylaşımlarında gerilimler yaşadığını da hatırlatan Bahçeli, “Köşe kapmaca oynadılar, kaçak güreştiler, birbirinin kuyusunu kazdılar. Türkiye bir masaya mahkum etmenin düşünü kurdular. Ortak imzayla ülke yönetimine talip olduklarını söylediler. Cumhurbaşkanı adaylarını kukla yerine koydular. Milletimiz yas tutarken, sözde bakanlık dağıtımı yaptılar. Rant ve ikbal derdine düştüler, boşa sallayıp dolu tutmanın hevesine kapıldılar. Ülke ve millet sevgilerinin ne kadar sahte olduğunu gösterdiler. Acınacak hallerine gülmeyi yeğlediler. Acizliklerini demokrasi, özgürlük ve adalet kavramlarıyla örtbas etmeyi denediler. 385 günde bir Cumhurbaşkanı adayını zorlukla belirlediler. Türkiyenin felaketlerle mücadelesini karaladılar. İftira siperinde buluşup ülkemizi kötülediler.” şeklinde konuştu.

"Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir"

Seçimlerin yaklaşmasıyla Millet İttifakının korkuya kapıldığını belirten Bahçeli, “Vakit yaklaştıkça zillet ittifakının ve bu ittifakın yanında yöresinde konuşlanan çıkarcıların korkuya kapıldığını, uykularının kaçtığını görüyoruz. Bizim tarafımız belli, istikametimiz sıratı müstakimdir. Himaye edenimiz Allah, destekçimiz büyük Türk milletidir. Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir. Kılıçdaroğlu bir ara Yozgata gelip Kandil Dağını yakıp yıkmaktan bahsetmişti. PKKnın destek verdiği, terörist Demirtaşı serbest bırakacağını vaat eden Kılıçdaroğlu aynen çarkıfelek gibidir. Bir terörist alçakça milletimizi tehdit ederek, 14 Mayısta Kılıçdaroğlu kazanamazsa iç savaş çıkar diyebilmiştir. Eğer böyle bir niyet ve planları varsa, tavsiyem yanlarına kefenlerini ya da sarı torbalarını da alıp gelmeleridir. Zillet ittifakını oluşturan partilerin başkanları da aynısıdır. Bu ittifak, ittifakı abeste direnişini, gayri milli, gayri ahlaki ve gayri meşru tutumunu ısrarla sürdürmektedir. Yalan derseniz bunlardadır, yıkım derseniz bunların ortak amacıdır. Ne esef verici bir durumdur ki, ülkesine sırt dönmüş, milletine yüz çevirmiş, milli meselelerle ihtilafa düşmüş, ikiyüzlü bir muhalefet anlayışı karşımızdadır. Kılıçdaroğluna hakim olan siyasi akıl rehinli ve hacizlidir. Bu şahsın irtibatları ve ilişki ağları sancılı ve karanlıktır. Sayın Kılıçdaroğlu, sana söyleye söyleye şu gerçeği kafana sokacağım, bundan da asla vazgeçmeyeceğim; sen inkar etsen de, Selahattin Demirtaş teröristtir, ortağın HDP bölücüdür, Türkiye düşmanıdır. Osman Kavala Sorosçudur, casustur, şaibelidir, suçludur. Bir teröristi, her taşın altından çıkan Sorosçu bir taşeronu nasıl serbest bırakacaksın? Bunu nasıl yapacaksın? Bu vaadini nasıl gerçekleştireceksin? Yozgattan soruyorum: Söyle de öğrenelim. Açıkla da bilelim. Paylaş da duyalım. Sırrın nedir? Üzerinde çalıştığın zehirli formülün muhtevası nelerden ibarettir? Darbe mi yapacaksın? PKKyla birlikte devleti ele mi geçireceksin? Hukukun üstünlüğünü, mahkeme kararlarını nasıl yok sayacaksın? Hele bir itiraf et de biz de işitmiş olalım.” ifadelerine yer verdi.

"Kervan başı CHP ve İYİ Parti yönetimidir"

Bahçeli sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Artık HDPnın, PKKnın, FETÖnün boşalttığı her alanda kademeye giren, terörizmin hedeflerini sırtlayıp taşıma rezaletinin başını çeken kervan başı CHP ve İYİ Parti yönetimidir. Sorarım sizlere, bu tablo zillet değil midir? Hıyanet değil midir? Zillete ve hıyanete refakat eden bir CHP ve İYİ Parti yönetiminin Türkiyenin geleceğinde söz ve pay sahibi olması mümkün müdür? Hiçbir milli konuda Türkiyenin yanında değiller. Acımızda yoklar, sevincimizde yoklar. 14 Mayıs geldiğinde inanıyorum ki, aziz milletimiz de onları yok sayacaktır. 2023 ve takip eden yıllar Türkiyenin dev gibi ayağa kalkışına sahne olacaktır. Bunu sağlayacak irade Cumhur İttifakıdır.”

Bahadır Muhlis Gökgül

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı