Dışişleri Bakanı Fidan’a 'Devlet Üstün Hizmet Madalyası Beratı'

Dışişleri Bakanı Fidan’a 'Devlet Üstün Hizmet Madalyası Beratı'

Politika 09.08.2023, 19:05 09.08.2023, 22:04
Dışişleri Bakanı Fidan’a 'Devlet Üstün Hizmet Madalyası Beratı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına son kez katılan komutanlara hediye, Milli İstihbarat Başkanlığı’ndaki (MİT) görevlerinden dolayı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a ise Devlet Üstün Hizmet Madalyası Beratı takdim etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Son kez MGK toplantısına katılan ve 30 Ağustosta emekliye ayrılacak olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve MGK Genel Sekreter Yardımcısı Tuğgeneral Alper Esere Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından saat ve çini hediye edildi. Konuşmasında askerliğe 1971 yılında başladığını söyleyen Avsever, bir askerin gelebileceği en üst seviyeye geldiğini, bu şura ile emekliye ayrıldığını belirterek, Erdoğan’a teşekkür etti. Konuşması sırasında duygulanan Avsever’e sarılan Erdoğan, "Kendisi duygulandı, biz de duygulandık. Sağ ol" ifadelerini kullandı.
Orgeneral Atilla Gülan ise Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) 47 sene hizmet verdiğini, Avsever’in kendisinden daha fazla hizmetinin olduğunu dile getirerek, görevini en üst düzeyde bıraktığı için onurlu ve gururlu olduğunu kaydetti. Gülan, destekleri için Cumhurbaşkanı Erdoğana teşekkür etti.Bakan Fidan’a Devlet Üstün Hizmet Madalyası Beratı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, komutanlara hediye takdiminin ardından MİT’teki 13 yıllık hizmetlerinden ötürü Dışişleri Bakanı Hakan Fidana "Devlet Üstün Hizmet Madalyası Beratı" verdi. Bakan Fidan, "Ben bu madalyayı benimle beraber görev yaparken Libyada, Karabağda, Suriyede, Irakta sizin emirlerinizi hayata geçirmek için şehit olan arkadaşlarım adına alıyorum" derken, Erdoğan ise, "Rabbim mekanlarını cennet eylesin" duasında bulundu.
(HTY-CC-Y)
 

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı