Erdoğan'ın cumhurbaşkanı yardımcılığına 3 sürpriz isim

Kulis bilgisine göre iktidarın cumhurbaşkanı yardımcıları arasında. Hakan Fidan, İbrahim Kalın ve Mehmet Şimşek'in isimleri geçiyor.

Politika 10.03.2023, 17:33 10.03.2023, 17:37
Erdoğan'ın cumhurbaşkanı yardımcılığına 3 sürpriz isim

AK Parti ve MHPnin ana bileşeni olduğu Cumhur İttifakı da seçim hazırlıklarını hızlandırdı. Hürriyet Gazetesinden Hande Fırat bugünkü köşesinde önemli kulis bilgilerine yer verdi. Fırat, Cumhur İttifakının seçim hazırlıklarını yazdı.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLARAK DÜŞÜNÜLEN İKİ İSİM
Hande Fırat yazısında, Cumhur İttifakında cumhurbaşkanı yardımcısı olması için düşünülen isimleri yazdı. Bu isimlerden en dikkat çekici olanları ise Hakan Fidan ve Mehmet Şimşek. Fırat, iki isim için Cumhurbaşkanı Erdoğanın henüz son sözünü söylemediğini belirtti. 

Yazının ilgili kısmı şu şekilde:

- Bu kapsamda bir cumhurbaşkanı yardımcısının Türkiye’nin stratejik konumu nedeniyle güvenlikten sorumlu olabileceği, diğerinin ise ekonominin başına gelebileceği belirtiliyor. Konuşulan isimler arasında Hakan Fidan ve İbrahim Kalın var. Ekonomi için ise AK Parti içinden ve dışından duyduğum isim Mehmet Şimşek. Cumhurbaşkanı henüz bu konuda son sözünü söylememiş. Ancak yapılan değerlendirmeler bu adımların olumlu olacağı yönünde.

ulusal

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 01 Nisan 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı