HÜDA PAR'ın 4 adayı da Mecliste

HÜDA PAR'ın 4 adayı da Mecliste: Yurt dışı oylarıyla Meclisten 1 kadın eksildi, yerine HÜDA PAR'lı girdi.

Politika 16.05.2023, 21:29
HÜDA PAR'ın 4 adayı da Mecliste

HÜDA PARın 4 adayı da Meclise girdi. Yurt dışında yaşayan seçmenler, AKPye verdikleri oylarla Meclisten bir kadın vekil eksiltti, yerine HÜDA PARlı Serkan Ramanlıyı soktu.

14 Mayıs seçimlerine AKP listelerinden giren HÜDA PARlı 4 adaydan 4ü de kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili seçildi.

HÜDA PARın Hizbullah ile ilişkisi nedeniyle adaylıkları tartışmalara neden olan isimler Zekeriya Yapıcıoğlu, Şehzade Demir, Faruk Dinç ve Serkan Ramanlı idi.

AKPnin İstanbul 3. Bölge 4. sıradan aday gösterdiği HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu milletvekili seçildi.

Partiden TBMMye giren diğer isimler ise AKPnin Antepte 6. sıradan aday gösterdiği HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir ve Mersinde 4. sıradan aday gösterdiği HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç oldu.

Yurt dışı oyları dağıtılmadan önce AKPnin Batmanda 2. sıradan aday gösterdiği HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı ise yeterli oyu alamadığı için Meclise giremiyordu. Batmanda AKPnin tek vekili Ferhat Nasırlıoğlu olurken Yeşil Sol Parti milletvekilleri de Zeynep Oduncu, Mehmet Rüştü Tiryaki ve Nurten Ertuğrul oluyordu. Ancak yurt dışı oylarının dağıtılmasıyla birlikte Nurten Ertuğrulun yerine Serkan Ramanlı vekilliğe hak kazandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı