İYİ Parti'de Büyük Kriz: 'Kasadaki 132 Milyon TL Kayıp ?'

İYİ Parti, yerel seçimlere doğru ilerlerken, üst düzey istifalar ve banka hesaplarının incelenmesi iddialarının ardından yeni bir krizle karşı karşıya. Parti içinde, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'ın yerine atanan Cem Özdemir'in kasada eksi 16 milyon açık olduğunu iddia etmesiyle birlikte "Kasadaki 132 milyon nerede?" soruları gündeme geldi.

Politika 18.11.2023, 11:32
İYİ Parti'de Büyük Kriz: 'Kasadaki 132 Milyon TL Kayıp ?'

İYİ Parti, yerel seçimlere doğru ilerlerken, üst düzey istifalar ve banka hesaplarının incelenmesi iddialarının ardından yeni bir krizle karşı karşıya. Parti içinde, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayırın yerine atanan Cem Özdemirin kasada eksi 16 milyon açık olduğunu iddia etmesiyle birlikte "Kasadaki 132 milyon nerede?" soruları gündeme geldi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürke göre, İYİ Partinin kasasındaki milyonlarca lira kayıp durumda ve bu durum parti içinde önemli bir tartışma başlattı. Öztürk, Ümit Dikbayırın bu durumu öğrendiğinde, "Ne demek kasamız eksi 16 milyon lirada?" diyerek şaşkınlığını ifade ettiğini ve "Kasada 132 milyon varken, şimdi bu para nerede?" diye sorduğunu belirtti.

Öztürk’ün yazısında ilgili kısım şöyle:
“Seçimden hemen sonra Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında, kurul üyelerinden İsmet Koçak, ‘Milletvekili sıralarının belirlenmesi parayla satılmış. Bu yönde çok ciddi söylentiler var. Bunun açığa çıkarılması gerekir’ dedi. Bu önemli bir iddiaydı ve hesabının verilmesi gerekirdi. Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, ‘Böyle bir para kasamıza girmedi. Bu tür gerçekle ilgisi olmayan iddialar genel başkanımızı, partimizi zedeler’ dedi.

sözcü

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı