İYİ Parti'de Sürpriz Ayrılık: Murat İde Görevinden Alındı

İYİ Parti'de beklenmedik bir gelişme yaşandı, Genel Başkan Meral Akşener'in basın müşaviri Murat İde'nin görevine son verildi. Aynı gün içerisinde 6 sekreter de işten çıkarıldı.

Politika 03.11.2023, 17:37
İYİ Parti'de Sürpriz Ayrılık: Murat İde Görevinden Alındı

İYİ Partide beklenmedik bir gelişme yaşandı, Genel Başkan Meral Akşenerin basın müşaviri Murat İdenin görevine son verildi. Aynı gün içerisinde 6 sekreter de işten çıkarıldı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, İYİ Partinin İstanbul, Ankara, Elazığ il başkanlarının ve yönetim kurullarının istifalarının ardından, partinin kuruluşundan bu yana Genel Başkan Meral Akşenerin basın müşavirliği görevini yürüten Murat İdenin görevine son verildi. Murat İde, aynı zamanda İYİ Partinin kurulduğu 5 Ekim 2017den bu yana Akşenerin basın müşavirliği görevini üstleniyordu.

Bu ayrılık, parti yöneticileri ve çalışanlarında şaşkınlığa yol açtı. Murat İde, SÖZCÜ gazetesinin sorusu üzerine görevine son verildiğini doğruladı. Partide bazı genel başkan yardımcılarının bilgileri dışında sekreterlerin işine son verilmesi ya da görev yerlerinin değiştirilmesi de çalışanlar arasında huzursuzluğa neden oldu. Genel Merkezde moral düşüklüğü yaşandığı ifade ediliyor. Bir yetkili, "Çalışanlar huzursuz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı