Meral Akşener'den öğretmen atamalarına ilişkin çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmen atamalarına ilişkin çağrıda bulundu.

Politika 23.11.2023, 00:45
Meral Akşener'den öğretmen atamalarına ilişkin çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Meral Akşenerin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Başöğretmenimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal kahramanı öğretmenlerimizi, yüreğimizdeki acısı dinmeyen, Aybüke öğretmenimizi, Gaziantepte kaybettiğimiz, Ayşenur öğretmenimizi ve tüm şehit öğretmenlerimizi bir kez daha, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun.

Bir öğretmen olarak memleketimizin, dört bir yanında çalışan, çalışamayan, atanan, atanamayan, öğrencilerine kavuşan, kavuşamayan tüm öğretmenlerimizin gününü, tebrik ediyor her birine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ÖĞRETMEN ATAMALARINA İLİŞKİN ÇAĞRI

Bizi bugünlere getiren yolun, taşlarını döşeyen öğretmenlerimizi; yılın 364 günü, yok sayıp, sadece 24 Kasımlarda, laf olsun diye ananlar; öğretmenlik mesleğinin önemini anlamamakta, hala ısrar ediyor.

2023te öğretmenlere verilen eğitime hazırlık ödeneği 1400 lira. 2022de 1325 liraymış. Artış %5,6. Merkez Bankası bile 2023 enflasyonun %65i aşacağını söylüyor. 1400 lira ile eğitime öğretmenler nasıl hazırlanacak? Bu ödeneği kafi gören artırılmasının aleyhine oy verenlerin hesapla da vicdanla da bağları kalmamış.

Öğretmenlerimizin yaşadığı zorlukları hafifletmek, atama bekleyen öğretmenlerimizin kadro ve mülakat sorunlarını çözebilmek amacıyla Meclis grubumuzun hazırladığı araştırma önergemiz TBMMye gelecek. Gelin, elinizi vicdanınıza koyun bu 24 Kasımda, öğretmenlerimizi sevindirecek, onlara nefes aldıracak, bir adım atın.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLERE GAZZE TEPKİSİ

Aziz milletim; dünya tam 47 gündür bir soykırımı izliyor. İnsanlığa karşı başlatılan bir savaşı tüm dünya oturmuş, sadece izliyor. Katil Netanyahunun katışıksız caniliğinin şımarık sözlerinin psikopatça tavırlarının karşısında hiç kimse, hiçbir şey yapmıyor.

Tüm bu tablonun karşısında Birleşmiş Milletler Filistin Mültecilerine Yardım Genel Komiseri ise, çıkıp, Gazzeye artık, insani yardım sağlayamadıklarını, insanları artık, koruyamadıklarını söylüyor. Dünyanın, insanlığını kaybetmiş olmasından yakınıyor. Rezalete bakar mısınız?

Hatırlayın, çok değil, birkaç ay önce Kıbrısta bir Türk köyüne sadece köylülerin ulaşımını sağlamak amacıyla yani insani amaçlarla yapılan, bir yolu Birleşmiş Milletler, Barış Gücü askerlerini kullanarak engellemek istemişti. Şu iki yüzlülüğe bakar mısınız?

O nedenle, buradan tüm dünyaya bir kez daha, çağrıda bulunuyorum. Netanyahu, hukuktan muaf değildir. İnsani değerleri, ahlakı ve savaş hukukunu, hiçe sayan başta Cenevre Sözleşmesi olmak üzere tüm uluslararası sözleşmelere, aykırı davranan bu cani daha fazla cezasız kalamaz.

Kafalarınızı kumdan çıkarın ve Netanyahu terörüne, artık dur deyin.

50+1 TARTIŞMASI

Dün savundukları, itirazlarımızı da her türlü hakaret ve iftirayla reddettikleri 50+1 sistemini bugün değiştirmek istiyorlar. Hem de bizzat Sayın Erdoğanın sözcülüğüyle. Biz zaten hesapsız kitapsız, alelacele getirdiğiniz partili cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiyenin başına, bela olacağını daha 2017 yılında söylemiştik!

Biz, İYİ Parti olarak ittifak sisteminin neden olduğu bu yozlaşmaya karşı çıktığımız için, 2024 yerel seçimleriyle birlikte hür ve müstakil bir siyasetin yolunu açtık. Nitekim geçtiğimiz Ağustos ayında tüm siyasi partilere de bir çağrıda bulunduk. "Gelin, seçimlere ayrı ayrı girelim vatandaşlarımızın, tercihlerini özgürce yansıtacağı, bir rekabet ortamı oluşturalım." dedik.

Madem ki, Sayın Erdoğan da 50+1 şartının dayattığı, ittifak sisteminden bu kadar rahatsız. O zaman, buradan, bizzat kendisine sesleniyorum. Gelin, Ak Parti olarak ittifak sisteminin, ülkemize dayatılmasının siz de bizim gibi önüne geçin. Gelin, Türk demokrasisinin, tıkanan nefesini açmak için siz de, bizim gibi, bir adım atın. Gelin, önümüzdeki seçimlere Ak Parti olarak, siz de İYİ Parti gibi, tek başınıza girme cesaretini gösterin.

Ama Sayın Erdoğan eğer ki, bu açıklamayı yapmaktaki amacın anayasa değişikliğinin, arkasına sığınıp sistem ile birlikte, 2 dönem kuralını değiştirmekse işte o zaman, hiç kusura bakma, çok beklersin.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı