MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'CHP'ye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP ile veya kayyumu Yeşil Sol Parti’yle ortaklık, şehitlerimizin kanının, analarımızın gözyaşlarının dökülmesine alçakça hizmettir. CHP’ye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur. İYİ Parti’ye verilecek her oy yıkıma destektir" dedi.

Politika 04.05.2023, 21:33
MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'CHP'ye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğlada düzenlenen ‘14 Mayısta Aziz Milletim Sıra Sende açık hava toplantısında halka hitap etti. Bahçeli, yurt dışında bazı demokrasi düşmanlarının vatandaşların hür iradesine kilit vurmaya çalıştığını belirterek, “İki eli ile kalp işareti yapan iki yüzlü siyasetçiler Muğlalı kardeşlerimizi aldatamazlar. Bukalemun siyasetçilere Muğlalı yüz vermez, fırsat ermez, izin vermez, şans vermez. Milli ve manevi değerler ile çatışıp, çelişen siyasi ittifakların Muğla ile muhabbet bağı olamaz. Önümüzde tarihi bir seçim var. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız 74 ülkede, 177 merkez ve 46 gümrük kapısında 27 Nisan 2023 tarihinden 9 Mayıs tarihine kadar oylarını kullanacaklar. 3.4 milyon vatandaşımızın iradesi sandığa yansıyacak. Bazı ülkelerde demokrasi düşmanları sahne almıştır. Bölücü terör örgütü yandaşları vatandaşlarımızın hür iradesine kilit vurmak istemişlerdir. Bu vandallığın görüldüğü ülkelerde demokrasi cellatlarına maksatlı şekilde sessiz kalınmıştır. Sandık demokrasinin namusudur. Bu namusa musallat olanlar insanlık düşmanıdır. Bölücü ve terör sevicilerin demokrasi iddiası, özgürlük istekleri, insan hakları ifadeleri baştan ayağa sahtekârlıktır. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan her vatandaşıma çağrımdır: Mutlaka sandığa gidiniz, mutlaka oyunuzu kullanınız, ülkenize ve geleceğinize mutlaka sahip çıkınız. Siz sahip çıkmazsanız Türkiyeyi ateşe atacaklar” dedi.

“Kılıçdaroğlunun kanlı destekçileri HDPdir, PKKdır, YPGdir, FETÖdür”

Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlunun mezhep kutuplaşmasını kışkırttığını belirten Bahçeli, “Kim ne yaparsa yapsın, hangi provokasyona müracaat ederse etsin, biliniz ki ayrılmayacağız, ayrışmayacağız, kavga ve karışıklık bekleyenlerin oyunlarına gelmeyeceğiz. Ancak zillet ittifakı tehlike saçmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ağırlaştırılmış etnik ve mezhep kutuplaşmasını kışkırtmaktadır. Sayısı 6 ile başlayıp sonunda 9a çıkan kumar masası ülkemizin geleceğini karartma, kundaklama arayışındadır. Türk milleti bu tuzağa düşmez, düşmeyecektir. Muğla bu kötülüğe geçit vermez, müsaade etmez, etmeyecektir. Zillet ittifakının Ortak Politikalar Mutabakat Metninde, Güvenlik ve terörle mücadele politikasının Batıyla entegre edileceği ifade edilmiştir. Milli güvenliğimizin neresini, nasıl ve niçin entegre edecekler? Terörle mücadele politikasının entegresini nasıl ve hangi hakla yapacaklar? Zillet ittifakının gizli ajandası teslim olmuş bir Türkiyedir. Kılıçdaroğlunun sinsi amacı egemenlik çıkarlarından vazgeçmiş bir Türkiyedir. Kılıçdaroğlunun kanlı destekçileri HDPdir, PKKdır, YPGdir, FETÖdür” dedi.

“29 Ekim 1923 ruhu Kılıçdaroğlunun uykularını kaçırıyor”

Kılıçdaroğlunun HDP ile ne görüştüğünü açıklamasını isteyen Bahçeli, “HDPnin bir eş başkanı 28 Nisan 2023 tarihinde dedi ki: ‘Bu rejimi değiştirmek için Kılıçdaroğlu ile hedeflerimiz örtüşüyor, destekleyeceğiz Bir başka HDPli bölücü milletvekili adayı 100 yüzyıllık Cumhuriyeti değiştirmeyi vaat etmiştir. Şu pervasızlığa, şu şımarıklığa, şu kepazeliğe bakar mısınız? Anlaşılan Cumhuriyet, zillet ittifakını rahatsız ediyor. 29 Ekim 1923 ruhu Kılıçdaroğlunun uykularını kaçırıyor. Muğladan sesleniyorum, Türkiyede rejimi değiştirecek, Cumhuriyeti yıkacak bir alçak, bir şerefsiz henüz anasının karnından doğmadı. Kılıçdaroğlu soracağım sorulara derhal cevap vermelidir. HDPyle yapılan görüşmede rejimi değiştirme hususunda söz birliği, hedef birlikteliği yapıldı mı? Özerklikten federasyona kadar farklı farklı bölünme modelleri konuşulup üzerinde mutabakata varıldı mı? Kılıçdaroğlunun terörist Demirtaşı serbest bırakma açıklamasını biliyoruz da, acaba İmralı canisini önce ev hapsine, sonra da dağlara bırakılma konusunda ittifak sağlandı mı? Kutuplaşmadan ve savrulmadan şikayet eden bu zat, Türkiyeyi barıştıracağım derken neyi kast ediyor? Ülkemizde küs kim, kırgın kim, kavgalı kimler? Kumar masasından başka anlaşmazlık ve gerilim nerede var? Atatürk Havalimanını CIA ilişkili ABDli bir şirkete vereceğim diyen Kılıçdaroğlu diyet borcunu ödeme vaadini taksit taksit paylaşmaktadır. Fakat hevesi kursağında kalacaktır. Hayalini kurduğu, hedefini koyduğu, temelini dinamitlemek istediği karanlık bir ülke tablosuna asla ulaşamayacaktır. Zira 14 Mayıstan sonra Kılıçdaoğlu ve yanında hizaya girmiş parti başkanları tarihin çöp sepetine atılacaklardır” dedi.

“CHPye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur”

CHP yönetiminin terör örgütü PKK ile ittifak tüneline girdiğini belirten Bahçeli, “İHAlarımıza, SİHAlarımıza, İnsansız Savaş Uçağımız Kızılelmaya, Milli Muharip Uçağımız KAANa, TCG Anadoluya, Hürkuşa, köprülerden barajlara, otoyollardan demiryollarına, tünellerden dev şantiyelere varıncaya kadar hazımsız olanları Türk milleti asla hoş görmez. Diyorlar ki savaşa mı gidiyoruz? Bu milli ve yerli savunma sanayi ürünlerinin niçin gösterildiğini, neden devamlı gündemde tutulduğunu soruyorlar. Çünkü baktıkları yer Kandildir, Brükseldir, Berlindir, Londradır, Washingtondur. Türkiyenin yükselişinden memnun değiller. HDPnin sözde demokratik tutum belgesiyle, CHPnin ikinci yüzyıla çağrı beyannamesi aynı tornadan çıkmıştır. Bugünkü CHP yönetimi, HDPnin oyun uşağı haline gelmiş, yapboz tahtasına dönüşmüştür. Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanlarının paravan Cumhurbaşkanlığı adaylığına tamam demiştir. Bugünkü CHP yönetimi, Gazi Mustafa Kemalin hatıra ve emanetleriyle yollarını kapanmamak üzere ayırmıştır. Bugünkü CHP yönetimi, PKKyla ittifak tüneline girmiş, HDPyle bölücülüğün gergefinde işlenmiştir. İP ise bunların proje süsüne, zillet mezesine dönüşmüştür.

Kitabın ortasından konuşuyorum, HDP ile veya kayyumu Yeşil Sol Partiyle ortaklık, şehitlerimizin kanının, analarımızın gözyaşlarının dökülmesine alçakça hizmettir. CHPye verilecek her oy Mehmetlerimize kurşundur. İYİ Partiye verilecek her oy yıkıma destektir. Kılıçdaroğluna verilecek her oy Türkiyeye suikasttır. HDP ile gelecek planlamak, siyaset denkleminde buluşmak devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü kurcalamaktır. CHP ile İP işte böylesi bir tezgahın gönüllü müdavimleridir. Bunlar yüz karasıdır, yürek sızısıdır, demokrasi infazcısıdır. Biz şehitlerin hesabını soracak millet iradesinin temsilcileriyiz. Biz ihanetin kafasını ezecek, milli varlığımıza ve egemenlik haklarımıza can pahasına sahip çıkacak millet kudretiyiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Biz Cumhur İttifakıyız. Biz Türk milletinin ruh köküyüz” dedi.

Bekir Tosun - Aykut Kurt

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı