Tüm Vekiller Dava Açmalıdır

Başkan Erdoğan'dan İlker Başbuğ tepkisi: Tüm vekiller dava açmalı

Politika 05.02.2020, 16:58 05.02.2020, 16:58
Tüm Vekiller Dava Açmalıdır

Partisinin Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli Orgeneral İlker Başbuğun FETÖ ile ilgili açıklamalarına çok sert tepki gösterdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısnda emekli orgeneral İlker Bağbuğun FETÖ ile ilgili sözlerini sert dille eleştirdi ve TBMMye yönelik saygısızlığın karşılığında parlamenterlerin dava açması gerektiğini bildirdi.

İşte Başkan Erdoğanın açıklamasının ilgili kısmı;

Türkiyede sürekli tuzak kuran, bu yüce kurumu yıpratmaya çalışan bir grup var. Faşistin önde giden olan jakoben zihniyetin oyunuyla karşı karşıyayız. CHP, o dönem bu konuda doğru bir tutum sergilemiştir. Bu düzenleme ile AK Parti Grup Başkan vekilleriyle görüşen Kılıçdaroğluydu. Bu düzenleme komisyondan ve genel kuruldan geçip kanunlaşmıştır. Düzenlemenin amacı darbelere zemin hazırlayan, hukukun işlemesinin önüne geçen, yanlış bir uygulamanın düzeltilmesidir. Suç işleyen kişinin asker kimliğinin ona ayrıcalık tanıması ne hukukta ne demokraside yeri olamaz. CHPliler başta olmak üzere tüm Meclisin desteklediğini görüyoruz. Bugün dönüp geriye baktığımızda Meclisin doğru iş yaptığını görüyoruz. Ne yaptık, askeri mahkemeleri kaldırdık.

 

Yorumlar (0)
banner51
25°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:59
Yatsı 20:18