Yeniden Refah Partisi: AK Parti ile ittifak çalışmalarını sonlandırdık

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, AK Parti ile ittifak çalışmalarını sonlandırdıklarını, yerel seçime kendi adayları ile gireceklerini açıkladı

Politika 10.02.2024, 22:08
Yeniden Refah Partisi: AK Parti ile ittifak çalışmalarını sonlandırdık

Türkiye Gazetesinden Akif Bülbülün haberine göre: Gazetemizin sorularını cevaplayan Altınöz, AK Parti ile yapılan görüşmelerin, bir sonuç alınamadığı için noktalandığını söyledi. İki parti arasındaki ittifak sürecinin bittiğini, artık bundan sonra bir anlaşma sağlanmasının mümkün olmadığını kaydeden Altınöz, bugünden itibaren adaylarını kamuoyuna duyuracaklarını belirterek "Ankara, İstanbul ve İzmirde kuvvetli adaylar çıkaracağız. Adaylarımız hazır" dedi.

"İTTİFAKA YÜZDE 90 KARŞIYIZ"

Mehmet Altınöz, Genel Başkan Fatih Erbakanın, ittifak görüşmelerinin bütün detaylarını parti teşkilatı ile paylaştığını vurgulayarak "Parti kurucularımız, parti yöneticilerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız il ve ilçe teşkilatlarımız ittifak süreci ile ilgili sürekli bilgilendirildi. İlk aşamada AK Partiyle ittifaka yüzde 60 oranında karşı çıkılmıştı. Şimdi bu oran yüzde 90a ulaştı" ifadelerini kullandı.


ERDOĞANLA GÖRÜŞME

Altınöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı Fatih Erbakan ile görüşme yapma ihtimaline dair sorumuza ise "Bu görüşme gerçekleşse bile Genel Başkanımızın ve partimizin kararında bir değişiklik olacağını zannetmiyorum" cevabını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı