06.06.2020, 01:40

PUBG YADA LGBTİ MASKESİ

PUBG YA DA LGBTİ MASKESİ

           Uzun zamandır yazmamayı veya en azından gündemi yazmamayı tercih ediyordum. Aylardır sadece okumak ve özellikle Kur’an ve Sünnet açısından bilgilerimi tazelemek ve tabiri caizse dolum yapmak isteğinde idim. Epeyce de yaptım ve yapmaya devam edeceğim inşallah. Bugün yazıyor oluşumun en büyük sebebi alışkanlığımın beni sıkboğaz etmesinin yanında özellikle sosyal medya ve İslami inanç / anlayış konusunda gelinen nokta idi. Ayrıca son günlerde Allah’a inanmalarını, kulluk yapmalarını ‘’ tapınmalarını ‘’ istediğimiz ama bir türlü başarılı olamadığımız çocuklarımızın nasıl olur da puan almak uğruna bir putun önünde tapınmaları ile karşı karşıya kalırız soruları ve sorunları ile yüzleşince oturup bir şeyler yazayım dedim.

            Türkiye’de özellikle kültürel anlamda perişan oluşumuzun en büyük sebebinin sermaye sahibi Müslümanların genellikle tercih ettiği kolay para kazanma yollarının bir faturası olduğunu ifade etmek isterim. Şimdi hızlıca buraya geçiş yapmamızın sebebini kısaca izah edelim. Siz hem kendi dünyanız olan geleceğimiz çocuklarımıza hem de dünyaya ve dünya çocuklarının ilgi alanı olan oyunlar, diziler, filmler ve dijital medya ürünleri üretmenin riskini göze alıp kendi inancınızın dertlisi olmazsanız olacağı budur.

            Avrupa ülkelerinde Deaş sorununa parmak basan onlarca film ve diziyi görmez ve bu meseleyi, aile, toplum ve din açısından tutarlı ve Müslümanca bakış üzere irdeleyecek ve bu sorunların çözümünü İslami perspektiften insanlara sunmazsanız onlar hem istedikleri çerçevede hem de hedefledikleri toplumsal inanç formunu inşa etmek üzere her birini yapar hem de bizim çocuklarımıza ve ailelerimize de bunu izletirler. Ondan sonra yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı ahu figan eder/ iz /siniz.

           Çin merkezli bir oyun olan Pubg oyunu ile elhamdülillah bireysel olarak muhatap olduğum bir sorun olmadı. Ancak bu memleketin her çocuğu bizim evimizin çocuğu gibidir / olmalıdır. Bir tane mümin bir çocuğun böyle bir durum ile karşı karşıya kalması yaşanabilecek en büyük ayıplardan birisidir bizim için. Elbette başkaca mahsurlu program ve oyunlar için de gereken her tür tedbir alınmalıdır. Ancak ne bireysel ne de devlet erki açısından bu konuda yeterli bir çalışmanın olmaması durumu iç kanatacak düzeydedir.

            Devletimiz büyük yatırımlarla yollar, hastaneler millet bahçeleri inşa ediyor ama geleceğimiz olan evlatlarımız içten içe çürümeye terk edilmiş gibi duruyor. Uzaktan eğitim çalışmalarında başarılı olduk ama onun programı da en nihayetinde yurt dışı menşeli. Okullar maske ve dezenfektan üretimi konusunda inanılmaz başarı öyküleri paylaştı. Bakanlık ta en yüksek düzeyden bunların paylaşımını iftiharla yaptı. Ancak bu eskiye nazaran çok iyi olsa da bugüne ve geleceğe yönelik olarak baktığımızda züğürt tesellisi mahiyetinde kalmaktadır.

            Okullarımızın ürettiği elektronik ürünler, dijital program ve oyunlar ulusal anlamada patent almak suretiyle seri, çoklu üretim ve tüketime sunulmadığı sürece yapılan maske üretimleri ancak böyle imani ve ahlaki olumsuz gelişmeler karşısında utancımızı gizlemek için kullanılabilir birtakım malzemeler olarak kalacaktır.

            Bugün bir Tweet’de çocuklar için üretilen, ve kamuoyu ile paylaşılan maske fotoğraflarında ki gök kuşağı deseni dikkatimi celbetti. Bu bizim çocukluğumuzda ki masum gökkuşağına pek benzemiyor sanki. Lgbti’nin reklam malzemesi haline gelmiş bir figür nasıl dikkatten kaçar anlayabilmiş değilim.

Mesleki eğitimin üretime geçişine şahit olduğumuz bu günlerde gelecek neslin inşası ve himayesi için bu türden günü ve geleceği kuşatan dijital oyun ve programları üretecek müfredat ve çalışmaların bir an evvel gündeme alınıp her türlü tedbirin ve uygulanmasının hayata  geçişine şahit olmak için sabırsızlanıyoruz.

            Ayrıca cesur bir şekilde toplumsal cinsiyet eşitliği gibi bizim ne milli ne dini ne de kültürel yapımızla uzaktan yakından alakası olmayan gayri ahlaki çalışmalar konusunda kesin bir tutum geliştirmek suretiyle binlerce yıldır Türk Milletinin sahip olduğu inanç, azim ve haya timsali, vakur duruşlu nesiller yetiştirmek üzere çalışmaların da başlatılmasını tüm devlet erkanından bekliyoruz. Bu sadece yakın zamanlı bir çalışma değil yüzyılları kapsayacak türden bir bozulmanın ve dejenerasyonun da önünü almaya yarayacak tarihi bir görev ve ödevdir.

             An itibariyle yaşayan ve bir şekilde bu hususta vazifesini ihmal edenler bu dejenerasyonun ilk kurbanları olacaktır. Dünyevi sorumluluk ve ardından yaptıklarımız kadar yapmamız gerekip te yapmadıklarımızdan da sorgulanacağımız ahiret yurdu açısından da vazifesini ifa edenler için bu durum yüz aydınlığı olacağı gibi aksi vaziyette olanlar için de büyük bir yüz karası olacaktır.

Bizden söylemesi.

Vesselam

Selehattin DUMAN

06.06.2020 01:30

Yorumlar (6)
Murat Öğütcü 5 ay önce
Teşekkürler kıymetli arkadaşım
Einas sanad 5 ay önce
Evet haklısınız hocamız

hep dinimizde düşünüyorum İslam neden Süpermen ve örümcek adam koymak için ısrar ettiğimiz bir sürü kahraman var bunun yerine medyanın çocuklar için buna odaklanması gerektiğini düşünüyorum
Halit Tuğra 5 ay önce
Sayın hocam rabbim çalışmalarınızı ve hizmetlerinizi daim eylesin
Mşengül 5 ay önce
Allah razı olsun önemli konulara değinilmiş
Selehattin DUMAN 5 ay önce
Teşekkür ederim değerli Mustafa Hocam.
Selehattin Duman 5 ay önce
Çok teşekkür ederim değerli kardeşim.
banner51
17°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40