Ayvacık sağlık kompleksi 3 ay erken hizmete girecek

SAMSUN AYVACIK İLÇESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN VE İLÇEDEKİ KORUYUCU VE ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNİN TEK MERKEZDEN KONTROL EDİLMESİNİ SAĞLAYACAK SAĞLIK KOMPLEKSİ İNŞAAT ALANINI ZİYARET EDEREK YÜKLENİCİ FİRMA YETKİLİLERİNDEN BİLGİ ALAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ, TESİSİN RESMİ TESLİM TARİHİ OLAN HAZİRAN 2024’TEN YAKLAŞIK 3 AY ÖNCE YENİ YILIN İLK ÇEYREĞİNDE HİZMETE GİRMESİNİN PLANLANDIĞI MÜJDESİNİ VERDİ.

SAĞLIK 11.08.2023, 14:54
Ayvacık sağlık kompleksi 3 ay erken hizmete girecek

Samsun’un Ayvacık ilçesinde koruyucu sağlık ve 112 acil sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplayacak sağlık kompleksinin resmi teslim tarihinden 3 ay erken hizmete girmesi planlanıyor.

Samsun Ayvacık ilçesinde yapımı devam eden ve ilçedeki koruyucu ve acil sağlık hizmetlerinin tek merkezden kontrol edilmesini sağlayacak sağlık kompleksi inşaat alanını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, tesisin resmi teslim tarihi olan Haziran 2024’ten yaklaşık 3 ay önce yeni yılın ilk çeyreğinde hizmete girmesinin planlandığı müjdesini verdi.

Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yılmaz Dündar ve Hastane Müdürü Yaşar Demir’in de yer aldığı ziyarette Sağlık Müdürü Oruç, sağlık kompleksi bünyesinde bulunan Ayvacık Toplum Sağlığı Merkezi, Ayvacık Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon alanlarında incelemelerde bulundu. 2023 yılında açılması planlanan merkezin hizmete girmesiyle Ayvacık ilçesinde koruyucu hekimlik hizmetleri, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Toplum Sağlığı Merkezi faaliyetleri tek bir merkezden koordineli ve güçlü bir şekilde yürütülecek.

Sağlık kompleksinde ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın ülke genelinde uygulamaya başlayacağı Aile Diş Hekimliği uygulaması da Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde hayata geçirilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı