Kırklareli’nde kalp damar hizmetleri veriliyor

GENÇBAY, “ANJİYO ÜNİTESİNDE KALP DAMAR ANJİOGRAFİSİ, STENT, BACAK DAMARLARINA ANJOGRAFİ STENT VE DİĞER DAMARLARA AYNI ŞEKİLDE ANJİOGRAFİ STENT UYGULANABİLMEKTE. AYRICA HER TÜRLÜ KALP PİLİ ÜNİTEMİZDE TAKILABİLMEKTEDİR. YAKIN ZAMANDA; ELEKTROFİZYOLOJİ, KALP DELİKLERİNİN VE KALPTE AORT KAPAK DEĞİŞİMLERİNİN KASIKTAN GİRİLEREK KAPATILMASI İŞLEMİNİN BAŞLATILACAK” DEDİ.

SAĞLIK 14.08.2023, 16:49 15.08.2023, 20:03
Kırklareli’nde kalp damar hizmetleri veriliyor

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp damar anjiografisi, stent ve kalp pili gibi uygulamalar yapılıyor.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağdaş Derdiyok, hastanede kalp damar anjiografisi, stent ve kalp pili gibi uygulamaların yapıldığını duyurdu. Kalp damarın önemine değinen Derdiyok, anjiyo ihtiyacı olan hastaların yakın zamana kadar başka illere, hastanelere sevki olduğunu vurgulayarak, artık hastaların şehir dışına çıkma zorunluluğu kalmadığını söyledi. Derdiyok, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hastane Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Gençbay, Girişimsel Kardiyoloji Laboratuvarı’nda yapılan işlemler hakkında bilgilendirmede bulundu. Gençbay, “Anjiyo ünitesinde Kalp damar anjiografisi, stent, bacak damarlarına anjografi stent ve diğer damarlara aynı şekilde anjiografi stent uygulanabilmekte. Ayrıca her türlü kalp pili ünitemizde takılabilmektedir. Yakın zamanda; elektrofizyoloji, kalp deliklerinin ve kalpte aort kapak değişimlerinin kasıktan girilerek kapatılması işleminin başlatılacak” dedi.

Yakın zamana kadar anjiyo ihtiyacı olan hastaların tedavisi için yakın sağlık merkezlerine sevki olduğunu ifade eden Gençbay, artık hastaların şehir dışına çıkma zorunluluğu kalmadığını aktardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı