Batıkent TOKİ’de çalışmaları devam ediyor

BATIKENT TOKİ’DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ŞANLIURFA 26.05.2023, 15:29
Batıkent TOKİ’de çalışmaları devam ediyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçenin sosyo-ekonomik hayatı iyileştirmek, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesinde gençlere eğitim ortamları ve sosyal imkanlar sağlamak üzere geliştirdiği yatırım projeleri, gerçekleşmeye devam ediyor.

Kadim şehir Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel mirasının yaşadığı merkez ilçesi Eyyübiye’de, bir yandan her gün binlerce insanın ziyaret ettiği tarihi alanlar başta olmak üzere tüm ilçeyi gece gündüz temiz tutmaya çalışan Eyyübiye Belediyesi, diğer yandan da halkın tüm kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılayacağı alanlar oluşturuyor. Yapımı devam eden projelerden biri de, Eyyübiye’nin modern yüzü olan Batıkent TOKİ Mahallesi’nde yer alıyor. Mini bir millet bahçesi niteliğindeki projede tenis kortu ve çok maksatlı salon tamamlanarak hizmete sunulurken, aynı alanda yer alacak eğitim otağı ve botanik parkı inşaatları ise devam ediyor. Toplam 16 bin metrekarelik alana sahip proje tamamlandığında, bölgede yaşayanlar hem yemyeşil bir park alanına kavuşmuş olacak hem de gençlerin spor ve eğitim hayatlarında yeni pencereler aralanacak.

Devasa yeşil alanlara ve geçen yıl hizmete sunulan Aile Otağına sahip olan Batıkent TOKİ Mahallesi, buraya yapılan projenin tamamlanmasıyla çok zengin bir donatıya sahip olacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı