Gölcük Saraylı Ortaokulu'nda yaşanan ek ders yolsuzluğuna ilişkin, savcılık ilçe milli eğitim müdürüne soruşturma başlattı. İddialara göre, ilçe müdürü Cafer Tayyar MERT olayı örtbas etmeye çalıştı ve okul müdürünü jet hızıyla emekliye ayırdı...

Olayla ilgili soruşturma sürerken bugün okul müdürünün emekliye ayrıldığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Gölcük Saraylı Ortaokulu Müdürü M. H.A.’nın dün itibariyle emeklilik için dilekçe verdiği ve bir gün içerisinde onaylayıp emekli edildiği öğrenildi.

Yolsuzluğun ortaya çıkmasının ardından sorumlu olan okul idarecileri, ilçe memurları, şef , şube müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü jet soruşturma açmıştı. Sorumlular hakkında bugün de savcılık harekete geçerek adli soruşturma başlattı.

Bakan Tekin: "Algı Operasyonu Yapılıyor" Bakan Tekin: "Algı Operasyonu Yapılıyor"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tayyar MERT'in 5 milyon tl'lik yolsuzluk yapan okul müdürünü, soruşturma açıp olayın üzerine gitmesi gerekirken ; 1 gün içinde dilekçesini alıp, emekli olma yasal süreleri dışında apar topar okul müdürünü 1 günde emekliye ayırarak olayı örtbas etmeye çalışması nedeniyle görevden alınmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: kamubiz.com