31 Mart Pazar günü gerçekleşecek yerel seçimlerde sandık başında görev alacakların ödemeleri ne zaman yapılacak? Sandık memuru görev ücreti ne zaman yatacak? Bina sorumlusu görev ücreti nereden alınır? Sandık başkanı görev ücreti ne kadar oldu? Seçim görevi ücreti ne zaman ve nereden yatar? Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank seçim görev ücreti sorgulama ekranı

31 Mart yerel seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Gözler seçimde görev alacak memurların alacağı ücretlere çevrilmişken ödemeler hangi gün yapılacak? sorusu da merak edildi. 81 ilde 973 farklı ilçede başlayacak olan oy verme işlemleri için saatler kala seçimde görev üstleneceklerin zamlı maaşları da belli oldu.

Seçim görevinde sandık görevlisi olup oy pusulası, kimlik kontrolü, zarf dağıtımı gibi hizmetleri üstlenecek olan Sandık Görevlileri bu yıl yapılan zamla 2.088 TL ödeme alacak. Aynı sınıfta görev alan Sandık Başkanının 2024 yılı seçim görevi ücreti 2.947 TL oldu. Parti üyeleri 1.044 TL ödeme alırken seçimin gerçekleştiği Bina Sorumlusu: 936 TL ödeme alacak.


31 Mart Pazar günü gerçekleşecek yerel seçim sonrası ödemeler hangi gün hesaba yatacak?

Sandık Görevlisi Ücretini Ne Zaman Alacak?

Sandık görevlisi ücretlerinin yatış tarihi YSK tarafından herhangi bir açıklama ile paylaşılmadı. Ancak daha önceden yapılan uygulamalar dikkate alınarak en geç Nisan ayı sonuna kadar ödemelerin hesaba yatırılması bekleniyor.

Sandık Görevlisi Ücreti Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda devlete bağlı kamu bankaları: Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığı ile ödeme alınabilecek.


Sandık Görev Yeri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile “Üzerimde aktif seçim görevi var mı?” sorgulaması yapmak isteyenler şu adımları takip edebilir:

www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız.

İŞKUR geleceğin mesleklerini açıkladı İŞKUR geleceğin mesleklerini açıkladı

T.C kimlik numarası ve şifre ile sistemi açınız.


E-devlet'e giriş yaparak sağ üst kısımda bulunan “ARAMA” bölümüne Yurt İçi Seçim Görevlendirme Bilgisi Sorgulama yazarak devam tuşuna basınız.