Bu İlimizde Eğitim Bir Sen'de ilçe başkanı dahil bir haftada 500 istifa

Bu İlimizde Eğitim Bir Sen'de ilçe başkanı dahil bir haftada 500 istifa

Sendika 08.12.2022, 20:53
Bu İlimizde Eğitim Bir Sen'de ilçe başkanı dahil bir haftada 500 istifa

Eğitim Bir Sen Muğla şubesinden bir haftada 500e yakın istifa olduğu bilgisi geldi. Sitemize gönderilen mesajda, EBSnin demokratik seçim yapmadığı, teamüller aykırı olarak önce il başkanı ardından ilçe başkanlarının seçildiği, yıllardır mücadele ettikleri vesayet sisteminin kendi sendikalarında olmasını kabul edemeyecekleri gerekçesi ile çok sayıda üyenin Memur Sene bağlı Eğitim Bir Senden istifa ettiği bildirildi. İstifa edenlerin arasından ilçe şube temsilcisi de bulunuyor.

Eğitim Bir Sen Muğla Şuberinde yaşanan istifalar ve gelişmelerle ilgili olarak sitemize ulaşan mesaj şöyle:

Türkiyenin en büyük sendikası olan EĞİTİM BİR SEN Muğlada emin ellerde değildir. Demokratik ve şeffaf sendikacılık hayal olmuştur. Bizim sendikamız dediğimiz sendika, Muğlada kendi üyelerinin düşüncesinden ve iradesinden korkar hale gelmiş, seçimden köşe bucak kaçmıştır.

Yıllarca vesayetle mücadelesini veren sendika Muğlada kendisi VESAYET olmuştur. Yıllarca üyesi olduğumuz ve çok sevdiğimiz sendikamız Önder Uçak elinde kendi üyelerine, kadrolarına ve düşüncesine düşmanca, kin ve nefretle bakar hale gelmiştir. Kendisine oy vermedi diye şahsım da dahil olmak üzere ve bazı ilçe başkanlarını pasifize etmeye çalışmıştır.

Farklı fikir ve düşüncelere hep kapı açan rahmetli Mehmet Akif İNAN ın kurduğu EĞİTİM BİR SEN Muğlada mecrasından oldukça uzaklaşmış, kendi üyelerine fikir beyan etme ve sandığa yansıtma hakkı tanımamıştır. Yapılan bu tutumlar nedeniyle 100 lerce kişi sendikadan istifa etmiştir.

Tüm bu yapılanları araştırmaya, üyelerinin hakkını ve hukukunu savunmak için EĞİTİM BİR SEN Genel Merkezini göreve davet ediyorum. Ve 4 yıl seçilmiş bir ilçe başkanı olarak görev yaptığım sendikamdan bugün itibariyle istifa ediyorum.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (1)
hodja 13 ay önce
yeni mi öğrenmişler
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı