Bu Kez Sağlıkta Şiddet Sendika Başkanından

Küfürbaz Başkandan Üyelerine Hem Hakaret Hem De Tehdit

Sendika 22.05.2022, 20:40
Bu Kez Sağlıkta Şiddet Sendika Başkanından

Yetkili sendika Sağlık-Sen’in şubelerinin ülke genelinde genel kurul süreçleri devam ederken sendikacılık adına yakışıksız haberler de geliyor. Sağlık-Sen’in dikkat çeken şubelerinden birisi olan Ankara Bakanlık Şubesi’nde Şube Başkanı Tahir Eren’in üyelerine karşı küfür ettiği iddiasıyla karakolluk olduğu ortaya çıktı.

Yaşanan delege seçimlerinde Bakanlık merkezde ve Halk Sağlığı’nda mevcut yönetimin adaylarının seçilememesi nedeniyle Şube Başkanı Tahir Eren’in kontrolünü iyice kaybettiği anlaşılıyor. Cuma günü saat 12:00 civarında yaşanan olayın mağdurlarından Sağlık-Sen üyeleri Ali Göncü ve Şafak Macit’in Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sendika seçim çalışması yaparken Şube Başkanı Tahir Eren’in kendilerini telefonla aradığı ve ağız dolusu küfür ettiği iddia ediliyor.

Bununla da yetinmeyen Eren, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde seçim çalışması yapılmasına izin vermeyerek Göncü ve Macit’i tehdit ettiği iddia ediliyor. Göncü ve Macit’in ise yaşanan olayın hemen ardından karakola giderek ifade verdikleri, Eren hakkında hakaret ve tehditten suç duyurusunda bulundukları belirtiliyor.

Konu hakkında “Bizce Sağlıkta Tek Yürek” platformu adına açıklama yapan Fatih Seyran ise şunları söyledi: “Bakanlık Şube Başkanı Sayın Tahir Eren tam da kendine yakışanı, kendisinden bekleneni yapmıştır. Çünkü, delege seçim sürecinde de sonrasında da son derece yakışıksız davranışlarıyla o koltuğu hak etmediğini zaten belli etmişti. Hele bir de bu arkadaş delege seçimlerinde Bakanlık merkezde de istediği sonucu alamayınca deyim yerindeyse zaten meşruiyetini kaybetmiş bir müflis konumuna düşmüştü. Şimdi anlaşılan o ki kendi üyesine bile küfür edecek, kendi üyesini bile tehdit edecek kadar gözü dönmüş, korku ve panik içinde terbiye sınırlarını da aşmış bir çılgınlıkta davranışlar sergilemeye başladı. Bizler, ister üyemiz olsun ister üyemiz olmasın tüm sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete hayır derken, bakın hele olana Allah aşkına! Sağlıkta şiddete karşı olması gereken yetkili sendikanın şube başkanı bizzat kendisi sağlık çalışanı arkadaşlarımıza hakarette ve tehditte bulunarak sözel şiddet uygulamıştır. Bu şube başkanının arkasında kim varsa çıksın, onu görelim. Değilse bizleri temsil etme kabiliyeti olmayan bu başkanı alsınlar görevden, milletin üzerinde yük olmasın” şeklinde konuştu.  

İşte Sendika Başkanı Hakkında Yapılan Suç Duyurusu 

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı